Únor 2012

SOUTĚŽ

23. února 2012 v 10:24 RŮZNÉ


TAK TAKHLE JSEM ZTVÁRNILA NÁZEV SVÉHO BLOGU:
NÁPIS JE NAKRESLENÝ BATERKOU NA DLOUHÝ ČAS ZÁVĚRKY FOŤÁKU.
ENJOY :)Nový objev James Blake

9. února 2012 v 16:30 OSTATNÍ HUDBA

Možná jste už zaregistrovali tohoto mladíka, který byl nominován na Mercury Prize a skoro ji dostal. Je teď hodně v kurzu.
Narodil se v roce 1988 jako syn anglického zpěvákovi Jamesi Litherandovi, ano, takže Blake je jen pseudonym, a skoro přesně před rokem vydal své první album.
Podle wikipedie prý Blake míchá Dubstep, post-dubstep, soul, electronic, IDM .
Já bych jeho styl popsala něco jako hodně minimalistický alternativní acustic-elektroniku :D.Je něco mezi Woodkidem, The XX a Jamiem Woonem.

Jeho hudba je rozhodně zajímavá, ale nijak zvlášť mě nebere. Spíš tu o něm píšu protože se mi od něj líbil singl Limit To Your Love. Zaujalo mě , ale když jsem zjistila, že je to COVER! Původně je to totiž písnička kanaďanky Feist. A její verze je taky moc dobrá. Tak můžete srovnávat:


Jo jinak kdyby jste ho chtěli vidět live tak musíte hodně cestovat, hraje jen jednou za měsíc a to v New Yorku, Brazílii a mém oblíbeném Švédsku. A taky občas dýdžejuje.


FEIST - LIMIT TO YOUR LOVE
(její verze je taková, no jak to říct, prostě holčičí a má víc nástrojů)JAMES BLAKE - LIMIT TO YOUR LOVE


JAMES BLAKE - A CASE OF YOU


JAMES BLAKE - LINDISFARNE


JAMES BLAKE - WILHELM SCREAM
(tak to už fakt krutá alternativa)


KASABIAN BUDOU HRÁT NA SLOVENSKÉ POHODĚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

9. února 2012 v 15:55 KASABIAN
O COME ON! No musím říct, že Pohoda zase nezkalamala. I když bych uvítala třeba radši Kills, protože Kasabian jsem viděla už třikrát a myslím, že to třikrát stačí. Taky vás to přece jen omrzí, i když je to vaše nejoblíbenější skupina a stále chováte nějakou lásku k tomu cvokovi co zpívá za mikrofonem. Stejně na ně už asi nepojedu, jedině kdyby Pohoda zveřejnila ještě nějaké jiné super jméno. Ještě mě lákají Two Door Cinema Club (aneb Tudorovci) protože v rakousku jsem si jich moc neužila neboť jsem chránila naše tekutiny na další dva sety.
Ale vy , co jste je ještě nikdy naživo neviděli, tak určitě jeďte. Kasabian jsou totiž nejlepší kapela naživo na světě!!!!!!!!


(A hoďte prosím někdo za mě Tomovi gumového dinosaura, na Frequency jsem se netrefila. Dík )

Lana Del Rey - recenze Born To Die

8. února 2012 v 18:40 OSTATNÍ HUDBANa tohle album jsem se docela dost těšila. Podle dvou předchozích moc dobrých singlů a výborného side tracku Blue Jeans, jsem byla přesvědčená, že Lana to má dobře našláplé a Born To Die bude tudíž pecka. Opak byl ttrochu pravdou, stejně jako s Kasabian. /Mám trochu deja-vue :)./
Všechny předtím jmenované songy jsou samozřejmě super i na CD, nijak moc se nezměnily, proč taky že? (co to píšu za kecy sakra, no nic) Pak jsou tu ještě čtyři celkem povedené tracky jako třeba Radio s chytlavým refrénem. Líbí se mi tam, jak citlivá holčička Lana tam říká tak v pohodě a sladce "fucking". Jo a taky tam slyšíte Cimrman? :D Né pardon to je cinnamon.
Zajímavá je i pomalejší Carmen, která se odlišuje od ostatních. Líbí se mi ty protahované slabiky a hluboký hlas, jako by to zpívala nějaká velká hvězda z 60. let. Summertime Sadness má takový trochu army rytmus, ale je taky moc pěkná. This Is What Makes Us Girls taky stojí za zmínku, ale je o malinko slabší než předchozí jmenované.
Ostatní písně jsou na mě už moc komerční. Všechny mají stejný klíč. Všude podobná nálada, jen refrén se vždy liší. tak jako se alba dělaly v šedesátkách.
Takže celkové hodnocení: 3/5

Jo a nekupujte si Deluxe, ty tři přidané písničky jsou k ničemu.


JEDNOTLIVÉ HODNOCENÍ PÍSNÍ:

1. Born To Die ***
2. Off To The Races **
3. Blue Jeans ****
4. Video Games ****
5. Diet Mountain Dew **
6. National Anthem *
7. Dark Paradise *
8. Radio ***
9. Carmen ***
10. Million Dollar Man **
11. Summertime Sadness ***
12. This Is What Makes Us Girls ***

ČTVRTÝ SINGL KASABIAN - GOODBYE KISS UŽ MÁ TAKÉ SVŮJ KLIP

1. února 2012 v 18:47 KASABIAN
Myslím, že je to záznam z jejich koncertu v londýnské O2. Je to docela obyčejný koncertní videoklip. Ani se nesnažili o žádný zvláštní vizuální efekty. Docela nuda. Ale takové už klipy k čtvrtým singlům a dál bývají. Docházejí prachy, čas i chuť točit zase něco náročného. A podle toho to taky vypadá. No aspoň je to krutě HD, takže na Tomovi a spol. vidíte každý chloupek.