Prosinec 2011

Ovlivněte svými hlasy blížící se NME Awards

23. prosince 2011 v 16:30 HUDEBNÍ CENY
Včera bylo otevřeno hlasování do dalších cen časopisu NME. Teď ještě můžete hlasovat pro kohokoli, kdo vás napadne Teda měl by to být někdo, kdo v minulém roce něco vydal. A později NME spočítá hlasy a utvoří už jen výběry nominovaných po pěti. A tam taky můžete potom hlasovat. Dám vám vědět, až to bude.
Jinak ceremoniál vyhlášení proběhne 29. února v Londýnské O2 Academy.
A záznam předávání se pak dává celý na web!

Tady na ukázku, jak jsem hlasovala já. (některé kategorie se pro nás čechy opravdu špatně vyplňují, tak se můžete inspirovat mnou, pokud nevíte. Taky to všechno musíte napsat dokonale správně. Je to docela makačla to všechno vyplnit, ale určitě se dotoho pustě zde: http://www.nme.com/news/various-artists/61118


MOJE HLASOVÁNÍ:

Best British Band - The Kills (nemůžu pořád dávat Kasabian, i když stále jsou pro mě ti nejlepší)
Best International Band - The Black Keys (Fostráci hned za nimi)
Best Solo Artist - Miles Kane
Best New Band - Foster the People
Best Live Band - The Kooks (asi navždycky to pro mě budou Kasabian, ale nebudu je pořád dávat, chce to změnu a jejich vystoupení na Frequency bylo skvělé)
Best Album - The Kills - Blood Pressures (promiňte Kasabian, ale je to tak)
Best Track - The Kills - Future Starts Slow
Best Video - Kasabian - Switchblade Smiles
Best Festival - Frequency (za letošní bezkonkurenční line-up srovnatelný s Glastem)
Best Dancefloor Filler - Foster the People
Best TV Show - Top Gear
Best Film - Dragon Tatoo (ještě jsem to ani neviděla, ale tuším, že to bude bomba, už se sakramentsky těším. Vivat Daniel Craig a Stieg Larson!)
Hero Of The Year - Jamie Hince (na jeho " I don't Mind!" nikdy nezapomenu)
Villain Of The Year - Liam Gallagher (no nevěděla jsem koho dát, a to albu s Beady Eye se mu moc nepovedlo)
Worst Album - Coldplay - Mylo Xyloto (tihle kluci tak strašně zkomerčněli až je mi z nich špatně)
Worst Band - Coldplay
Best Album Artwork - Friendly Fires - Pala (papoušek - krása)
Best Band Blog Or Twitter - Mark Ronson's Twitter
Best Book - Keith Richards - Live (nečetla, ale to jediné mě napadlo)
Best Small Festival - Bestival
Best Fan Community - Kasabian
Best Music Film - Talihina Sky
Music Moment Of The Year - The Stone Roses resurrection (jednoznačně)
Best Re-Issue - Suede - Suede
Hottest Male - Jamie Hince
Hottest Female - Lana Del Rey

V pražském Topshopu mají tričko se Sergiem!

23. prosince 2011 v 15:35 KASABIAN
Všichni fanoušci Kasabian rychle utíkejte do Paladia nahoru do Topshopu. V pánském odělení tam mají tričko se Sergiem Pizzornem, jak hraje na kytaru. (ověřěno mou sestrou)
Ale je docela drahé - stojí 750 Kč. Tak si možná počkejte, až to slevní. A nebojte já vám ho nevyberu, protože bych radši chtěla tričko s Tomem. No ale ten není tak fotogenickej, tak se toho asi nikdy nedočkám :D.

Koukala jsem se na web a v pánských trikách mají další poklady. Třeba tričko, kde jsou Rolling Stones, Bowie, Jay-Z, Gorillaz, Sex Pistols, Stone Roses a další...

Tuhle mikinu bych taky brala.

Primal Scream:Black Keys: El Camino - recenze

17. prosince 2011 v 13:36 OSTATNÍ HUDBA
Black Keys se s každým dalším albem posunují více a více od drsného špinavého garážového roku do popu. Přidávají postupně nástroje a myslím, že jim to svědčí. Nejstarší alba byla sice mnohem alternativnější, ale né v tom nejlepším slova smyslu. Někdy mi připadalo, že poslouchám začínající kapelu, jak zkouší v garáži. Prostě jen kytara a bící, stejně jako to mají Kills, ale ty narozdíl od Black Keys používají zajímavé rify a neotřelé nápady a to je něco co chlapcům z Ohia v začátcích chybělo. Ale teď, jak už používají dokonce klávesy, více hlasů a jiné efekty, tak tam konečně dostali něco víc. Jejich sedmé album El Camino, je mnohem více taneční, někdy až do funky nebo dream popu. Naprosto každá píseň hrozně šlape a je chytlavá. Teda až na Black Submarines, ale i ta se nakonec rozjede, jinak by to přece nebyli Black Keys. :D
Album spoluprodukoval osvědčený Danger Mouse (to je ten záhadný černoch z Gnarls Barkley) a taky je to někde slyšet.
Téměř všechny písničky jsou tak na tři hvězdičky. Často jsem váhala mezi dvěmi a třemi. Nejsou to songy, které byste si pustili třeba pětkrát, protože na to nejsou tak zajímavé, aby jste v nich neustále něco nového obejovali. Ale každopádně vás všechny baví už od začátku. Nejsou nijak úžasné a převratné, ale prostě vás baví. Jen si jsou možná všechny až moc podobné. Celé album mi trochu připadá jako jedna velká písnička.

CELKOVÉ HODNOCENÍ ALBA : ***/* tři a půl hvězdičky z pěti. Pokud máte rádi Band of Skulls, The Kills, nebo Kings of leon určitě doporučuju poslechnout.

Je to neuvěřitelné, ale album je v současné době na druhé příčce amerických hitparád a překonalo i třeba Justina Biebera, Amy Winehouse nebo Nickelback. Za první týden se prodalo 260 000 kusů. Na američany většinou konzumující načančaný pop na efekt nevídané.
LONELY BOY ****
Album otevírá hned také první singl. Výborná country-rockenrollová pecka, která musí snad roztancovat i babičky v domově důchodců.. Mám při ní trochu dejavuu, připomíná mi to Bring The Light od Beady Eye minulý rok. Prostě najednou se objevil další song který kašle, na to být nějak nový, ale sází na starou klasiku a daří se mu to. A hlavně šlape!

DEAD AND GONE ***
Začátek mi připomíná Taper Jean Girl od Kings of Leon. No vždyť to jsou taky jižani, takže mají lecos podobného. Trochu jemnější píseň, tím sborem co zpívá "ná..ná", to dostává až takový orchestrální nádech, jako huda do filmu. Určitě silné místo alba..

GOLD ON THE CEILING ***
Tak tohle má být další singl. No asi bych našla něco lepšího, ale nevadí.
Black Keys se tu pustili více do elektroniky, i kytary tu ženou přes různé efekty. Řízný song s jako vždy chytlavým refrénem. Dokonce s ženskými hlasy!


LITTLE BLACK SUBMARINES **/*
Jediná klidná píseň na albu, zní jako nějaká klasika ze šedesátých let. Teda až do druhé minuty a čtvrté vteřiny, pak jsou to zase ti staří Black Keys. To kytarové sólo by na konci nemuselo být. To je tak akorát pro "Beaťáky na kolech", ale jinak dobrá píseň.

MONEY MAKER **/*
Silný kytarový rif, až skoro punkový. Jen refrén je možná až moc přenástrojovaný a zašuměný.

RUN RIGHT BACK ***
Mňoukající kočičky na začátku :D. Výborná dunivá kytara či basa v pozadí, dává písni tu správnou tíhu a vysoké "kočičky" tomu dělají skvělý kontrast, který tomu dává napětí.

SISTER ****
Další skvělý song s rázným jednoduchým rytmem ve slokách a rozbaleným refrénem.Vždycky si to musím zpívat s nimi: "Sister, sister what did they do to you sister, sister what did they do to you"

HELL OF THE SEASON ***
Tím začátek zpěvu připomíná Lonely Boy, což mě trochu mate. Moc hezké je to jemné cynkání v refrénu. Dává tomu jiný rozměr. Podařený je i zpomalení a vyčištění refrénu ke konci.

STOP STOP **/*
Zase to od začátku hrozně jede. Jak zpívají Stop Stop tím zjemnělým hláskem, tak mi to připomíná Gnarls Barkley. To bude asi tím producentem :) Trochu do funky. Jinak celkem chytlavá píseň, ale na dva poslechy stačí.

NOVA BABY **
Začátek už zní hodně jako nějaká indie kapela z New Yorku, tady je vidět jak moc se Black Keys změnili. Ale tady jim to úplně nesedí, asi nejméně zajímavá píseň z alba. Nic vás na ní nezaujme.

MIND ERASER ***
Trochu tajemná píseň , jejíž kvalitu dělá především výborná basa. Otevřený, mnohohlasý refrén, dobře uzavírá celé album. Oh, now let it be over, over Oh, now let it be over, let it be over, over"......
Lana Del Rey – nové zjevení na hudební scéně

14. prosince 2011 v 19:05 OSTATNÍ HUDBA


Pamatuju si, že jsem se jednou na twitteru narazila na zprávu Yoana Lemoina , kde doporučoval jeden videoklip. Vím, že Woodkid má skvělý vkus, tak jsem se na to hned podívala. Připadala mi to jako nějaká stará píseň, kde zpívá nějaká mladá zpěvačka, která už nežije a někdo k tomu udělal nový klip.
Líbilo se mi to, ale dál jsem se o to nijak víc nezajímala.

Až teď jsem to po dlouhé době viděla na MTV a doklaplo mi to…. "To je ta zpěvačka, co doporučoval Woodkid!" Jak jsem to slyšela víckrát zalíbilo se mi to mnohem víc. Ta zpěvačka vypadá tak zvláštně krásná. Určitě je hezká, ale zároveň vypadá trochu jako kdyby měla plastické oprace, velké rty, velké oči. No to snad ne když je jí teprve 25. Každopádně má vyjímečný zvláštně zabarvený hlas.
Něc málo jsem si o ní zjistila…. Narodila se v New Yorku 1986 a původním jménem se jmenuje Elizabeth Grant .Její umělecká přezdívka vznikla spojením jména staré hollywoodské herečky Lany Turner a Fordu Del Rey :D. Sobě si říká "gangsta Nancy Sinatra" a jako své inspirace uvádí Kurta Cobaina, skladatele filmové hudby Thomase Newmana a nečekaně Bruce Sprigsteena.Video Games a krásný klip


Druhý singl Born To Die vyjde 23. ledna a hádejte kdo dělal klip? Ano, Yoanne Lemoine, to je náhodčka co? :D
(Ale tohle ještě není klip!)


I naši známí kluci ušatí udělali krásný cover Video Games.


Kasabian Live

10. prosince 2011 v 18:48 KASABIAN
Nedávno vznikla nová oficiální stránka Kasabian o jejich letošní UK tour, která právě probíhá. Najdete tu skvělá videa z pár koncertů, fotky, komentáře od fanoušků, fórum nebo třeba soutěž o vstup na jejich zvukouvou zkoužku do O2 v Londýně !
Ale nejlepší jsou stejně ty videa, výborně zachycují atmosféru při koncertě i v zákulisí a komentáře k videím napsal sám velký Sergio!
Tuhle stránku opravdu doporučuju.

BELFAST a příchod na stage

BRIGHTONSKÉ loučení


Při tomhle videu mě mrazí. Kéž bych tam byla celý DUBLIN skáče na Vlad The Impaler.
Ahhhh, to se u nás nikdy nemůže stát.CARDIF a La Fee Verte Live. Hmm to bych chtěla slyšetA nakonec to nejlepší. Zákulisí vystoupení v NOTTINGHAMU. Tom si píská, tancuje... no a znáte ho prostě sranda.


A nakonec si dáme ještě povedenou upoutávku na sledování jejich koncertu na O2. Tomovi to tam opravdu sluší ;-) ... no vlastně všem.

The Kills Live From Abbey Road s českými titulky!

9. prosince 2011 v 17:19 THE KILLS
Pro všechny české fanoušky Kills jsem nahrála jejich vystoupení v Abbey Road, které nedávno opakovali na dvojce. Rozhovor je s českými titulkami, takže konečně jim můžete rozumět každé slovo. Dozvíte se jak se setkali, jak začínali, o čem je Getting Down With It, Last Day Of Magic a Goodnight Bad Morning. To jsou písně, které tam zahráli. A taky že Jamie by chtěl žít v době pop-artu a co naposledy četl.So watch this....


Tahle epizoda je z druhé série natočené v roce 2007.

The Black Keys dnes nadělili svým fanouškům nové album!

5. prosince 2011 v 19:43 OSTATNÍ HUDBA
Dnes na mikuláše jim vychází již sedmé řadové album. Bude se jmenovat El Camino, podle slavného Chevroletu El Camino, kterým skupina objížděla koncerty v začátku její kariéry.
Jinak The Black Keys není úplně skupina, spíš takové duo. Tvoří ho bubeník a producent Patrick Cartney a zpěvák a kytarista Dan Auerbach. Prostě něco podobného jako The White Stripes, The Kills, Ting Tings a další tyhlety dvojice se syrovým zvukem.
Vznikly v roce 2001 v Ohiu a od té doby prodaly v USA dva miliony desek. Hrají směs blues a garage rocku, ale do posledních alb se hodně přimíchává i indie a náznaky funky. Pojmenivali se podle výroku jednoho jejich "kamaráda" schizofrenika, který jim neustále na záznamníku nechával podivný vzkaz: "Tvůj táta je černej klíč".
Mě The Black Keys zaujali teprve nedávno, kdy jsem se na mě podívala v opakování Live From Abbey Road a řekla si, že bych je mohla zkusit. Mám zatím jen singly. Ty ze straších alb jsou až moc školácké a jednoduché, jako bych slyšela nějakou začínající kapelu zkoušet v garáži. Ale s přibývajícími roky se to zlepšuje. Především mě baví poslední singly, kde je to už trochu více taneční. Chystám si brzo poslechnout celé jejich poslední album.

Pokud je chcete slyšet naživo, tak teď asmozřejmě pojedou tour a nejblíže budou asi v Berlíně na konci listopadu.Nejnovější singl Lonely Boy, prostě jede! Tím mi připomíná Bring the Light od Beady Eye. I ten klip je skvělý. Taky tak tancuju když si tohle pouštím :D.

Snad jediný klip kde jsou oba vidět Tigten Up. Pro ty, co mají rádi trochu klidnější písničky.

I Got Mine - výborná věc z páté desky Attack And Release:

Nechápu proč skoro k ničemu staršímu nemají klipy? Tahle melodie vám možná něco řekne, myslím že to bylo použité v nějaké reklamě nebo tak. Strange Times.

The Black Keys a zpěvák s vousy, které nosí naprostou většinu času:
(dobrý týpci co?)

The Black Keys a zpěvák bez vousů: (Ani bych ho nepoznala)