Listopad 2011

Noel Gallagher a jeho High Flying Birds porážejí Beady Eye

28. listopadu 2011 v 19:51 OASIS


….tedy, alespoň pro mě. První singl Noelovi nové kapely The Death of You And Me mě nijak zvlášť nenadchl. Dobře napsaná pop country blues píseň, co má hlavu i patu, ale jinak spíše průměrná. Nijak zvlášť jsem se tedy o další jeho songy nezajímala. Až jsem nedávno slyšela v pražské Vero Modě jednu moc dobrou píseň, která mě zaujala hned napoprvé. Říkala jsem si to jsou Oasis? Beady Eye? A pak mi to došlo, to je nový Noel Gallagher! Bylo rozhodnuto. Stáhla jsem si celé album. Ta píseň, co mě tak zaujala byl už třetí singl AKA... What A Life! Hrozně totiž šlape, ten neustále opakující se rytmus vás chytne a už vás nepustí. A refrén je taky povedený.
I další skladby z alba jsou docela dobré, Noel prostě umí skládat hudbu, určitě líp než jeho ex-kolegové z Beady Eye. U každé písně cítíte , že tam nic nechybí ani nepřebývá, je to dotažené do konce, do poslední noty. Jen je to občas nuda, ale i tak se většina songů drží v lehce nadprůměrné kvalitě. Za zmínku stojí opulentní Everybody's On The Run, Soldier Boys And Jesus Freaks nebo The Wrong Beach.
Celé album bych charakterizovala jako takové víc country Dig Out Your Soul zpívané jenom Noelem. Až teď jsem si uvědomila, že je Noel vlastně výborný zpěvák. Sice nemá tak výrazný hlas jako jeho bratr, ale vyzpívá toho víc.

Druhý singl If I Had A Gun se příjemě vine a refrén jen a AAAAAA…. je chytlavý. Zase z toho cítím, že si s tím dal někdo práci.

Trocha info:
Předpona názvu kapely Noel Gallagher's prý Noela napadla při mytí nádobí, když poslouchal album Peter Green's Fleetwood Mac. (To mu věřím, že ho to napadlo z tohodle, ale neumím si představit jak Noel myje nádobí :D.) No a High Flying Birds vzniklo podle téměř stejnojmené písně od Jefferson Airplane.
Členové jsou: pianista Mike Rowe, bubeník z Lemon Trees Jeremy Stacey, basák Russel Pritchard (jestli má něco společného s Lukem Pritchardem z Kooks nevím) a ještě zbývá perkusionista Lenny Castro.
Jejich debutové album vyšlo 17. října 2011. Kapela právě jede menší světovou tour po nejdůležitěších městech, ale prý za rok pojedou pořádnou velkou tour. Nejblíže to máme asi jako vždy do Berlína a Mnichova na začátku března.


VŠECHNY KLIPY MAJÍ PŘÍBĚH A NAVAZUJÍ NA SEBE. MYSLÍM, ŽE SE POVEDLY:
PRVNÍ SINGL THE DEATH OF YOU AND ME


AKA ...WHAT A LIFE! NEJLEPŠÍ PÍSEŇ ALBA A SKVĚLÝ VIDEOKLIP S RUSSLEM BRANDEM


IF I HAD A GUN A NOEL JAKO ODDÁVAJÍCÍ :D

LIVE ON JOOLS HOLLAND


Týden s Markem Ronsonem

15. listopadu 2011 v 10:24 MARK RONSON
Jednou si tak sedím doma a nejednou ze sdola z televize slyším hrát Somebody To Love od Marka Ronsona. Okamžitě tam běžím a co nevidím, tahle skvělá píseň byla použita do ČESKÉ! reklamy na obchodní řetězec Lidl. Nemohla jsem tomu uvěřit, že se takhle odvázali. Vždycky když tu reklamu teď vidím, tak se mi hned zlepší nálada.


Reklama: To nejlepší z České republiky, to nejlepší z Evropy

No a to není vše. O víkendu jsme šli do centra Prahy nakupovat a ve výloze HM na Příkopech už byla vystavená kolekce Versace pro HM a byl tu i růžový oblek, co měl Mark na zahajovací přehlídce! A není to zas tak drahé, skao asi 3500 Kč. kalhoty myslím 1700 Kč.... Hned bych si něco koupila, kdybych byla chlap :D.
Jamie Woon míří do Prahy!

13. listopadu 2011 v 11:28 OSTATNÍ HUDBA
V pátek 18.11. vystoupí v pražské Meet Factory nový objev na poli britské hudby - Jamie Woon.
Jeho otec je malajský číňan a jeho matka irská skotka, takže Jamie je opravdu zvláštní míšenec s exotickým vzhledem. A zvláštně míchá i svou hudbu. Snaží se propojovat soul, dubstep, blues a folk do jemných minimalistickcýh melodií. Možná znáte jeho hit Night Air, který skončil na čtvrtém místě v žebříčku BBC's - Sound of 2011 anebo veselý, trochu do RnB, singl Lady Luck.

Já bych o něm tady vůbec nepsala, kdybych neviděla jeho koncert na letošním Frequency festivalu. Předtím se mi od něj docela líbil singl Lady Luck a na festival jsem si naposlouchala další jeho písně, není to nic převratného, ale příjemně se to poslouchá a někdy má opravdu zajímavé nápady.
Jeho set bylo to vůbec první, co jsme na festivalu viděli, byli teprve asi dvě hodiny, festival teprve začínal. Před Green Stage se poflakovalo jen pár lidí. Všichni byli ospalí ze včerejší párty. Pak přišel Jamie na stage se svými hudebníky a nikdo si toho skoro nevšiml, já se setrou jsme byli snad první kdo začli tleskat. Jamie měl copánek a pohodlné lněné oblečení jak na doma. :D Byl to takový malý soukromý koncert s domáckou atmosférou. Všechno bylo pohodové, bylo tu málo lidí, svítilo sluníčko, teplo. A jeho hudba tu naživo zněla mnohem líp naž nacédéčku, byla taková živější míň syntetická a umělá. Byl to asi nejpříjemnější koncert, co jsem kdy zažila.
Takže mě pořád vrtá v hlavě, jestli nejít i do Meet Factory. Ale vy, pokud jste ho ještě neviděli, tak určitě jděte.
Vřele doporučuju.

Lístky jsou ještě v předprodeji za 390 Kč a na místě za 490 Kč. Bohužel samotný koncert začíná až o půlnoci a předtím a potom mají sety ještě nějací DJ's.
Více informací zde:Výborná BLUE TRUTH:


LADY LUCK:

Moje fotka z Frequnecy:The XX už pracují na novém albu!!!!

9. listopadu 2011 v 18:20 OSTATNÍ HUDBA
The XX se dosud k nahrávání druhého alba moc neměli, i potom co za debutové a kritiky oslavované album dostali prestižní Mercury Prize, říkali, že se zatím do nahrávání dalšího alba pouštět nebudou.
To jsem si říkala: "Sakra to se zbláznili, proč?" Naštěstí se už umoudřili a po dvou letech se konečně zase scházejí ve studiu.
Bylo na čase. Doufám, že druhé album bude tak skvělé a pokrokové jako to první. A taky doufám, že zase přijedou k nám, protože při jejich prvním koncertu v Praze je skoro nikdo ještě neznal. A já bohužel taky ne.

Taky k tomu založili blog, kam budou házet nápady obrázky oblíbené songy, tady je: http://xx-xx.co.uk/


Na oslavu sem dávám jednu z nejlepších jejich skladeb, i když je to jen intro :D


The Kills - Baby Says video

1. listopadu 2011 v 22:49 THE KILLS
Video k třetímu singlu je zde! Možná by se mi víc líbil jako třetí singl Nail In My Coffin nebo You Don't Own Road ale chápu, že chtěli nakonec vybrat něco jemnějšího a pomalejšího. Proč ne. Baby Says má krásnou tu kytaru mezi slokami.
Klip je zajímavý, připomíná mi moje fotky transvestitů, ale Jamie a Alison tam skoro nejsou vidět. Na youtube lidi říají, že si prohodili role a Jamie se oblékl jako Alison a naopak. Taky jsem to celou dobu zkoumala, nejdřív jsem si myslela, že je hrajou nějaké modelky, ale mořná že to jsou opravdu oni. To by bylo super :D.