Září 2011

Mark Ronson nahrává song pro olympiádu v Londýně

30. září 2011 v 17:02 MARK RONSON
Skvělá zpráva! Mark Ronson pracuje na nahrávce pro Coca-cola spoty podporující londýnskou olympiádu. Přizval si k tomu Katy B a prý objížděl různé, asi spíše handicapované sportovce, a hrál na jejich umělé části těla. Má to být součást písně. Hmm.. zajímavé.
Už se těším.

Mark a jeho nový Business International
Mark konferenciér
Mark dirigent
Mark učí hrát ruskou sprinterku Kseniyu Vdovinu, jak být správný DJ....zdá se ale, že sám tyto přístroje vidí poprvé :D


Kasabian si jako další singl zvolili Re-wired a už se točí klip!

30. září 2011 v 15:53 KASABIAN
Správně hoši udělali, když vybrali třetí nejlepší písničku alba (hned po Switchblade a Day Are Forgotten). Mají dobrý vkus :D.
No nic, tady jsou fotky z natáčení. Myslím, že se pobavíte. Vůbec si z tech fotek nedokážu představit co to z toho sakra nakonec bude?????! :D

LOUPEŽNÍCI V AUTĚ


HOUBAŘ SERGIO
VLAD THE IMPALER JE ZPÁTKY!


REKLAMA NA NOVÝ MERCEDESA TENTOKRÁT SE SVEZL I TOM


TOP 5 nej soundtracků

27. září 2011 v 10:54 OSTATNÍ HUDBA
Z výběru jsem vyřadila vyloženě hudební filmy.


127 HODIN

Tenhle film jsem viděla docela nedávno. Kromě toho , že je to moc dobrý poutavý snímek má také skvělou hudbu. Originální hudbu k filmu skládal slavný indický skladatel A.R. Rahman. Složil hudbu například ke Královna Alběta - Zlatý věk nebo Milionář z chatrče, kterého stejně jako 127 hodin, režíroval Danny Boyle.
Z jednotlivých písní, které Rahman nesložil je výborná třeba I never Hear Surf Music Again of Free Blood nebo klasika Ca Plan Pour Moi od Plastica Bertranda, ale především jedna z nejradostnějších písní na světě Lovely Day od Billa Witherse.
I LOVE THIS SONG!!!!!

Tady je:Napínavá minimalistická hudba od Rahmana:


SINGLE MAN

Filmařská prvotina návrháře Toma Forda se pekelně vydařila. Single Man je krásný film s ještě lepšími hereckými výkony mnou oblíbených Colina Firtha a Nicholase Houlta, ale aby toho nebylo mále. Má také výborný soundtrack od polského skladatele Abela Korzeniowského. Jinak jsou ve filmu použity příjemné soulové písně ze 60. let.


Clock Tick - naprosto nejlepší skladba ze soundtracku, má hrozný spád a napětí.ZLOMENÉ KVĚTINY

Když se řekne Jim Jarmush a Bill Murey už je jasné, že tohle musí být skvělý film.
Originální hudbu složil etiposký jazzový hudbeník Mulatu Astatke. Vytvořil k filmu podivné skladby s podivnými nástroji, ale to je přesně to, co se k filmu hodí.
Dále je na soundtracku garážový rock od Greenhornes nebo HollyGolithly, ale je tu také trochu soulu a spolu s ním nejlepší píseň od Marvina Gaye.Marvin Gaye - I Want You


Mulatu Astatke - Yagelle TezetaNOTTING HILL

Notting Hill má na mě až moc romantický nepříliš zapamatovatený soundtrack, ale jedna píseň utkví v paměti snad všem. Ano je to z té slavné scény, kdy Hugh Grant prochází trhem na Portobbely Road v Notting Hill a mění se roční období.
Znovu je to Bill Withers - můž dvou hitů ale jinak spousta průměrných písní. Jestli vyloženě nemáte rádi americký pomalý soul, tak od něj nic jiného, než tyhle dva songy radši neposlouchejte. A to samé s Marvinem Gayem.Bill Withers - Ain't No Sunshine
Omlouvám se za Spykeeho na začátku :D (nejlepší postava v dějinách filmu)
HUDBU SLOŽIL, SLOVA NAPSAL

A ještě jednou Hugh Grant, avšak tentokrát v roli zpěváka! a s ním nejvtipnější soundtrack ze všech…. :D


zlaté osmdesátky... :D


" It's just a Kasabian thing "

26. září 2011 v 11:23 KASABIAN
Kasabian je teď všude plno a tak jsem vybrala ty nejlepší videa s nimi, co se v nedávné době objevili na internetu.
Days Are Forgotten live in The Saturday Night Show. Kluci tak trochu bojkotovali fakt, že je všechno na playback kromě zpěvu a prohodili si nástroje. Takže Sergio hraje na basu, Chris na kytaru, Jay na klávesy a Ben na doprovodnou kytaru. A všechno je to jen jako. :D Prostě sranda největší! Jay tam skáče jako opice. :DDays Are Forgotten - akusticky. Kasabian to zahráli pro jedno francouzké rádio a zní to opravdu zajímavě.
Ve spolupráci s Vevo byl uspořádán i jeden spešl koncert Kasabian v letadle. Vstupenky se bohužel daly jen vyhrát a ještě to bylo myslím jen pro Brity. Ale ti co měli to štestí a dostali se tam, tak to asi musel být zážitek. Připomíná mi to situaci asi před dvěma roky , kdy Jamiroqui udělali koncert také v letadle, ale v letícím! :D Bylo to v rámci rekordu o koncert v nejvyšší výšce.
Kasabian zahráli i teřetí nejlepší písničku z nového alba Re-wired! To jsem ráda, že ji taky považují za povedenou a hrají ji live.
Focení pro magazín NME. Fotky byly stylizované do podoby jejich nových videoklipů a jak se zdá, tak si kluci užili při focení velkou zábavu.
Povedená televizní reklama na Velociraptor!


Velociraptor! - překvapivé zklamání

24. září 2011 v 11:19 KASABIAN
Jsem opravdu velký fanoušek Kasabian, ale teď musím psát objektivně.
Po výborných singlech Switchblade Smiles a Days Are Forgotten jsem čekala minimálně stejně dobré album jako West Ryder, né-li lepší. Vždyť Segio pořád říkal, že je to jejich nejlepší deska, že bude jako jukebox, kde každá písnička je hit. Ano Velociraptor je opravdu "jukebox record", ale bohužel jen v tom špatném smyslu. A tím myslím roztříštěnost alba, každá píseň je odjinud. Míchá se tu fiting music, beatles songy, hudba k filmu, turecké vlivy.... a tak dále. To by ani tak nevadilo, já mám ráda rozmanitá alba, ale třeba po Velociraptor si dát La Fee Verte je už i na mě moc. Když vynechám oba singly, tak mi na albu chybí především něco co by mě nakoplo, vytrhlo ze streotypu. Je tu plno průměrných písní, které se až moc inspirují starou kalsikou jako Beatles, Rolling Stones a další. Ale chybí mi tam ještě něco navíc, co dělá Kasabian Kasabian. Nějaké překvapivé zvraty v melodii, kontrasty, srážky, výbuchy. Tohle všechno je jen tak napůl cesty. Některé písně jsou až moc jednoduché a mainstramové a těmi pár podivnými zvuky z vesmíru nebo arabskými smyčci to už Sergio nezachrání.

Velociraptor je průměrné album s dvěma naprosto nadprůměrnými singly. mám z něho rozpačité dojmy. Někdy nevím, co si o tom mám myslet. Je tu pár skvělých progresivních a velmi novátorských skladeb, které směřují do slavné budoucnosti Kasabian, avšak většina je vrací zpět mezi dinosaury.
Bohužel ať to počítám, jak to počítám. Vychází mi tři hvězdičky z pěti ***(Doufám, že mě nezabijete)

Hodnocení: 3/5Let's Roll Just Like We Used To **
Celé album se otevírá úderem gongu.... pěkná myšlenka :). Pardon někdo venku šustí mincema, a né to je taky v té písničce. Let's Roll Just Like We Used To je hodně filmový song hodící se do "tureckého westernu". Základní melodie je zajímavá, ale jinak je to průměrná skladba, která ničím nezaujme. Refrén je až moc mainstramový.


Days Are Forgotten *****
Není co dodat. Skvěle nakoplý začátek v podbě řízného kytarového a rifu, pak indiáni :D, a pak Tomův seběvědomý až skoro rapový zpěv..... dokonalá kombinace. To jsou starý dobrý Kasabain. Energie, novátorskost, filmovost, dravost. Podlad v refrénu je jasná inspirace Moricconem (Ectasy of Gold). Krásná je taky část kde všechno stichne a Tom: "I am not here
I'm just a silhouetteYou will neverEver ever forget" Na konci si Sergio ještě udělal i kočičky :D. Ucelená skladba, která nemá slabé místo!

Goodbye Kiss **
Skladba, která si až moc bere z klasiky, to už to tisíkrát bylo. Nic nového nuda.
Rozplyzlá melodie. Na konec romantického filmu dobrý.

La Fee Verte ***
Skladbu z Londýnského gangstera jsem už hodnotila dříve. Skoro se nezměnila. Příjemná pohádková skladba s jasným vývojem.

Velociraptor! **
Myslela jsem, že tahle skladba bude lepší než naživo a ono je to naopak! Je to spíše takový fotbalový popěvek. Moc prvplánová, jednoduchá. Ale líbí se mi ten skoro rapový zpěv a velká energie, co z toho srší. Především : Woooooooaaaaah!There's nothing to it! There's nothing to it man!" Se mi chce řvát s Tomem.

Acid Turkish Bath ***
Konečně něco zajímavého! Přpomíná mi to některé "asijské skladby" od Jeffa Buckleyho.

I Hear Voices ***
Celkem zajímavá trochu psychedelic skladba s osmdesátkovými klávesami.

Re-wired ****
Jedna z povedených skladeb alba. Zaujme už od začátku tou skvělou basovou linkou - tím mi trochu řipomíná Queen - Another One Bites the Dust. Na Kasabian hodně nezvyklá skladba trochu do diska. Skoro by se ani nechtělo věřit, že to napsal Sergio, ale jamkmile zase uslyšíte ty tvuky dálného východu a smčce, tak je to zase jasný :D.

Man of Simple Preasures ***
A už jsem zase na divokém západě. Zdá se mi, že si setra vedle pouští Clinta Eastwooda od Gorillaz...... ne pardon to jsou Kasabian. Refrén je moc klasický, trochu do rádia, ale jinak je to příjemná skladba.

Switchblade Smiles *****
Zase není co dodat. Na začátku se Kasabian modlí ale pak se vrhnou krutě do boje. Skvělá drsná a útočná skladba ve stylu fitting music. Lepší než Prodigy!

Neon Noon **
Album končí podobbně jako West Ryder uvolněnou a pomalejší skladbou. Ten syntetizárový efekt je jako z návštěvníků :D. Jinak nemastné, neslané, ničím nezaujme.

Tags: Velociraptor recenze , Kasabian Velociraptor

A je to doma

19. září 2011 v 17:07 KASABIAN
Dnes, jak všichni jistě víte a máte to dávno zvýrazněné v kalendáři, vyšlo oficiálně nové album Kasabian - Velociraptor! ! (jeden vykřičník opravdu patří k názvu alba a ten druhý vyjadřuje mé nadšení :D)
Samozřejmě, že jsem si ho šla hned koupit do pražského Bontonlandu na Václavák. Normálně si také hudbu stahuju jako většina lidí, ale když vyjde album nějaké kapely z mých Top 7, tak si ho jdu vždy poctivě koupit. Sice si už potom jen přetáhnu písničky do počítače a obal s bookletem si po podrobném prohlídnutí vystavím na poličku, ale i to přece za ten pocit, že to dílo máte fyzicky v ruce a vydělali jste vaší oblíbené kapele pár liber navíc přece stojí.
A navíc za normální verzi zaplatíte jen 249 Kč! No nekupte to. Kde jsou ty doby, kdy cédéčka stála minimálně čtyři stovky.
Deluxe verze se záznamem koncertu z dublinské O2 areny k minulé tour je za 449 Kč.

Recenzi po důkladném poslechnutí očekávejte v sobotu.
Kasabian si zase dali záležet i na výtvarné stránce. Grafická úprava bookletu je progresivní, nová, zvláštní, výborná. Například texty písní nemají nadpisy, ale název každého songu je zvýrazněn v jeho textu. A ty kresbičky tužkou jsou správně podivné :D
Nominace na Q Awards 2011 vyhlášeny!

18. září 2011 v 17:10 HUDEBNÍ CENY
Já už hlasovala a ze začátku jsem byla příjemně překvapena až téměř nadšena skvělým výběrem. Best New Act: Nero, Everything Everything, Foster The People to jsou všechno skupiny, které si nominaci opravdu zaslouží. I když mi tam ale hodně chybí Twoo Door Cinema Club, ale ty možná už nepatří do tohoto období. Nevím. Každopádně jsem to bez rozmýšlení dala Foster the People. Best Track - všechno výborné songy, ale zase sem to musela dát Fostrákům za osudový song tohoto léta - Pump Up Kicks. Ale hned zaním by byl Aloe Black a pak Adele. Breaktrough Artist byli už horší nominace. Líbí se mi i Katy B, ale volba padla jasně na křížence Liama Gallaghera s opicí - Milese Kanea. A postupně se to zhoršovalo - Best Male Artist. Všechno dost hrozné až na Cee Lo Greena, který svým hlasem zachrání vše a jeho songy mají šťávu. Best Female Artist . Adele nebo PJ? PJ Harvey. Best Video - nevím, ale ta parafráze na slavný film Michaelem Douglasem je fakt docela vtipná. Takže volím Foo Fighters. S kategorií Best Album se kvalita zase zvedá, až na k smrti nudného Bon Iver mě baví snad vše. Dokonce i předtím mnou trochu nenávidění Horrors, mě velmi zaujali jejich novým siglem. Ale dala bych to PJ Harvey, ať si těch cen užije když už má Mercury. Né vážně, opravdu si to zaslouží. Best Live Act- kde jsou Kasabian? No nic. Musím to dát Elbow za dobrou práci s publikem a vymýšlení nových písniček přímo na podiu - viz letošní Frequency a song - "Clouds fuck off" :D Nezapomenutelný zážitek. Best Act In The World Today - eh, musím to opravdu psát? :D

Jo ještě jinak mi ve všech kategoriích extrémně chybí THE KILLS!!! Dále bych tam ráda viděla alespoň párkrát Friendly Fires no a Kasabian budou asi spíš kralovat příští rok. Teď už se nevešli. Jinak jsem s letošními nominacemi celkem spokojena. A co vy?

Vyhlášení bude 24. října.
MÉ VOLBY:

KATEGORIE A VŠECHNY NOMINACE:

Breakthrough Artist
Jessie J
Ed Sheeran
Katy B
James Blake
Miles Kane

Best New Act presented by Orange Amplification
The Vaccines
WU LYF
Foster The People
Everything Everything
Nero

Q Best Female Artist
Adele
Laura Marling
Beyoncé
Jessie J
PJ Harvey

Q Best Male Artist presented by Merc
Cee Lo Green
Tinie Tempah
Wretch 32
Ed Sheeran
Example

Best Track
Adele - Rolling In The Deep
Aloe Blacc - I Need A Dollar
Arctic Monkeys - Don't Sit Down 'Cause I've Moved Your Chair
Adele Someone - Like You
Foster The People - Pumped Up Kicks

Best Album
Bon Iver - Bon Iver
Arctic Monkeys - Suck It And See
Elbow - Build A Rocket Boys!
The Horrors - Skying
PJ Harvey - Let England Shake

Best Live Act
Coldplay
Biffy Clyro
Elbow
Beyoncé
Chase And Status

Best Video
Jessie J - Do It Like A Dude
Lady Gaga - Judas
Foo Fighters - Walk
Ed Sheeran - You Need Me, I Don't Need You
Katy Perry - Last Friday Night (T.G.I.F.)
Hurts - Wonderful Life

Best Act In The World Today
Muse
Coldplay
Arctic Monkeys
Kasabian
Arcade Fire
U2

Kasabian - Days Are Forgotten videoklip

11. září 2011 v 16:45 KASABIAN
Tak jsem se vrátila z Benátského bienále, projíždím web a zjišťuji, že Kasabian už vydali klip k druhému singlu. Sakra! A to jsem to už nechtěla ani jednou slyšet dokud si nekoupím cédéčko, aby se mi to neoposlouchalo.
No, nedá se nic dělat. Jako autor tohoto blogu, cítím povinnost si tento klip pustit a trochu okomentovat.

Video se podle mne zase náramně povedlo. Hodí se k předchozímu klipu a je opět novátorské. Připomíná mi klip Shoot The Runner, kde Kasabian také použili spojení grafiky s realitou. Jen tenhle je takový jako obal alba Joy Division :D.
Super kluci. Jen tak dál.


Mark Ronson se oženil!

4. září 2011 v 12:54 MARK RONSON
Tahle zpráva mi dneska docela vyrazial dech, protože jsem vůbec nevěděla, že se něco takového chystá. No to se nám to teď žení ostošest! Lily Allen , pak Jamie Hince a Kate Moss a teď Mark! 3. září si v jižní Francii v Provence vzal svojí dlouholetou přítelkyni Josephine De La Baume. Mylím, že si vybral dobře. Josephine vypadá sympaticky a moc jim to spolu sluší. A Josephine si taky vybrala dobře. Vzala si asi nejvíc cool muže dneška. Přejeme hodně štěstí novomanželům.
Jako vždy dokonalý outfit :D.


Super pozvánka! :D
Tohle není fotka ze svatby, ale z focení pro časopis které už dávno proběhlo. Ale prostě se to sem teď hodí.