Červen 2011

Ta písnička z reklamy na Swatch ....

27. června 2011 v 18:44 OSTATNÍ HUDBA
Ano, takhle objevilo skupino Band of Skulls většina lidí, co znám. Jejich song I Know What I Am z první reklamy na barevné hodinky Swatch, byl natolik progresivní a výrazný, že nenenachal nikoho spát a všichni si po pár shlédnutích této reklamy běželi vygooglovat, co je to sakra za kapelu. Chtěla jsem o nich napsat už dávno dávno, ale až teď jsem si na to našla čas.
Takže nejprve trochu historie:
Band of Skulls je kapela pouze o třech lidech, která hraje garážový rock. Vznikli v roce 2004 v Londýně, ale to se ještě jmenovali Fleeing New York až v roce 2008 se přejmenovali na Band of Skulls. O rok později vydali jejich debutové a zatím jediné album Baby Darling Doll Face Honey, kterým se okamžitě proslavili. Asi jim k tomu hodbě pomohla právě ta reklama na hodinky. Singl I Know What I am, který se v reklamě objevil, byl také nasazen jako Free Single of the Week na iTunes. A další singl Friends byl použit například v soundtracku Twilight Saga: New Moon. Kapela potom vyprodala Electric Ballroom v Londýně, jela na tour i v USA a předskakovali také Dead Weather.

Já osobně jsem je taky objevila z reklamy na swatchky, ale na to abych se o ně začala zajímat mě dokopala až ta druhá reklama se songem Patterns. Jejich styl bych popssla něco mezi White Stripes a The Kills. Někdo jim dokonce říká White Stripes se třemi členy, protože ten zpěvák má snad skoro stejný hlas jako Jack White. Hrajou prostě garážový rock s výraznou špinavou kytarou a často i ženským zpěvem, někdy zpívá i ten kytarista. Poslechla jsem si jejich album a je naprosto skvělé, líbilo se mi na první poslech. Proto tady o nich taky píšu a chci vám je doporučit.To jsou týpci, co? :DPrvní reklama na Swatch: Colour Codes. Pěkné hodinky :)
Druhá reklama na další řadu barevných hodinek

I KNOW WHAT I AM


DEATH BY DIAMONDS AND PEARLS

FIRES

Nechápu, proč nejlepší písnička z celého alba není singl a nemá klip!
PATTERNS

Minireport z United Islands

26. června 2011 v 14:51 OSTATNÍ HUDBA
Včera jsme se setrou poprvé navštívily pražský festival United Islands. V minulých ročnících tam sice taky hrály zajímavá jména, ale ne natolik zajímavá, aby jsme se na ně vydaly. Tentokrát ale festival ulovil čerstvou vycházející hvězdu londýnské taneční scény - Audio Bullys! Sice jsem od nich znala jen výbornou nakoplou pecku Only Man, kterou hráli s oblibou na Expresu. Ale jen tahle samotná písnička, je natolik dobrá, že jsme se tentokrát rozhodli, že pujdem. Taky kvůli té festivalové atmosféře, dunící hudbě už zdálky, pohodovým lidem a večerní letní Praze J . A hlavně! Že je to zadarmo! :D Né to přeháním, ale je to velká výhoda, kdyby se to platilo, tak tam asi vůbec nejdem. Já jsem si teda ještě před událostí poslechla alespoň jejich singly a jednou taky posledné cédéčko.

Takže, šli jsme opravdu jen na Audio Bullys, tudíž jsme přicházeli až kolem 8:15 večer. Z nábřeží už jsme viděli, jak ostrov okupují davy a lidi sedí u vody. Byl zavřený Most legií a jezdili tu jen tramvaje. Zase tu zprovoznili tu spešl zastávku "Festivalová" jako každý rok :D.
Dorazli jsme na místo a nejdříve obešli stánky s občerstvením a zjistily, co kde prodávají. Nakonec jsme vybrali Fernet s colou a RedBull. Pak jsme se tak různě procházeli a koukali, jestli tu někoho neznáme. Neznali L. Kde jsou všichni mí spolužáci a kamarádi, kteří na facebook napíšou, že jdou a pak je tam vůbec nepotkám! No nic.
Jo ale potkali jsme tam Davida Černého u backstage. Doufám, že většina z vás ví, kdo to je, jinak si to najděte.
Jinak, bylo tu dost lidí, ale dalo se tu hnout. Bála jsem se že tu bude přecpáno, když je festival zadarmo. Známe čechy :D: "co je zadarmo to beru".
Čas utek jako voda. A my už se pomalu sunuly před hlavní stage. Tady žádní bedňáci nepřišli, protože uprostřed podia stál jen DJský pult na kterém už si DJ z Audio Bullys něco zkoušel. Se čtrvrt hodinovým zpožděním, pak přišel na podium i zpěvák a začali hned jednou z jejich nejslavnějších písniček - We don't Care. Začala jsem tleskat jako vždy a najednou koukám, že všichni mají jen jednu ruku nahoře a mavají ji dopředu dozadu, prostě takové ty hiphopové pohyby. Uvědomila jsem si, že už nejsem na koncertě jedné z těch indie kapel, které jsem předtím navštěvovala a musela jsem trochu změnit styl :D. Ale rychle jsme se se setrou přizpůsobily. Už jako třetí song dali námi očekávané Only Man! Trochu škoda, že to dali už takhle brzo, kdy lidi ještě nebyli tak rozehřátý. No každopádně se nálada postupně zlepšovala. Myslím, že to pak hodně prolomil jejich remix písně Nancy Sinatrové - Shot Me Down, kde lidi hodně začali skákat na ty beaty mezi zpěvem. Pak už to docela jelo. Po chvíli si před nás stoupli nějací mladí kluci, který začali pěkelně šíleně tancovat. Ale zas tak nás neohrožovali, spíš jsem byla ráda, že nás hecovali. Vlastně jsem poprvé byla na koncertě vyloženě taneční skupiny. A lidi tu mnohem víc tancovali. Spíš takové ty techno pohyby jako v transu. Ta hudba k tomu taky vybízela. Prostě něco jako Prodigy.
Občas jsem si připadala jak na diskotéce. (Ale dobré diskotéce!)
Paradoxně jsme si možná neužli ty nejznámější a nejlepší songy, ale ty s vybuzeným, hodně rychlým a betaovým refrénem, kde se lidi rozeskákali.
Před desátou Audio Bullys odešli a vrátili se na přídavek. V deset už by měli správně skončit (ty zákony o nočním klidu jsou fakt debilníL), ale přidali ještě jeden song a pak se už fakt rozloučili.
Musím říct, že jsem spíš čekala, že si užijem opravdu jen Only Man a ostatní nějak přetrpíme, ale bylo to nakonec mnohem lepší, než jsem čekala. U téhle taneční hudby vlastně ani nemusíte znát tak ty songy a vidět na tu kapelu, ale prostě jen tancujete do těch chytlavých rychlých beatů a užíváte si to.

Z toho plyne další koncertní poučení, které jsem se včera naučila. Můžete jít klidně na koncert kapely, kterou neznáte, ale musí to být taneční nebo maximálně fiting music, aby jste si koncert užili. Když pujdete třeba na Kings of Convenience a neznáte od nich jedinou věc, tak si to asi moc neužijete.
Musím říct, že už docela chápu lidi co choděj na dikotéky nebo technaře, co do rána zběsile tančí na duc duc.
Po tomhle koncertě jsme si se setrou říkali, že bysme šli třeba i na Prodigy, přestože je moc neposloucháme. Tak bysme si šli prostě jen zaskákat. Možná po tomhle zážitku pujdem konečně taky na Kosheen, kteří jsou u nás pečení vaření smažení.

Nevím, jestli tady dávat nějaké hodnocení koncertu, ale když porovnám, to že tonebyla naše zas tak super oblíbená kapela a to jak jsme si to nakonec docela užili. Tak bych dala tři hvězdičky z pěti * * * .

No uznávám, že jsem se tentokrát neoblékla moc tematicky ke kapele. Spíš jako bych šla Marka ronsona, kterému předskakují Oasis, ale co. Aspoň jsem trochu jako námořník. A to se hodí k festivalu s názvem United Islads! :DJediná trochu méně rozmazaná fotka, kterou jsme dokázali pořídit....


Moje video při Way Too Long (omlouvám se za ten třes, to ta atmosféra :D)Originální videoklip Way Too Long, možná si někteří řeknete: "Á... dyť to znám!"
PRVNÍ VIDEA Z YOUTUBE:

GIMME THAT PUNK s vypůjčeným samplem od Daft Punk
SHOT YOU DOWN (NANCY SINATRA)

A ještě si nakonec pusťe Only Man!


Hitler jede na Glastonbury

24. června 2011 v 15:44 RŮZNÉ
Zjistila jsem, že na YouTube se nějak rozmohli ty přetitulkovaná videa s Hitlerem. Tady jsou jeho rozčilené reakce na letošní Glastonbury ..... :D

HITLEROVI OBLÍBENÍ U2 A PRIMAL SCREAM HRAJÍ VE STEJNOU DOBU


"Or drinking piss water from that bloody over rated Cider bus." :D
HITLER NEDOSTAL LISTKY NA GLASTO


"What I am supposed to do now, go to the Download festival?! Watch all thet indie bullshit?" :D
NA GLASTO NEPOZVALI JEHO MILOVANOU SUSAN BOYLE


"I want you to shoot Dizee rascal! Gas every last member of Kasabian!" :D Nej!

HITLER ZKOUŠÍ KOUPIT LÍSTKY NA FESTIVAL


Budoucnost začíná pomalu

24. června 2011 v 13:31 THE KILLS
NOVÝ VIDEOKLIP KILLS A ASI NEJLEPŠÍ SONG, CO KDY UDĚLALI . . .
Retardi na Kings of Leon

16. června 2011 v 11:22 KINGS OF LEON
Tak jsme se včera vrátili z Berlína z koncertu Kings of Leon, ale vememe to pěkně od začátku.
14.6. jsme vyjeli z Prahy v osm ráno a do Berlína přijeli asi po dvanácté. Mířili jsme přímo k restauraci, kterou nám doporučila jedna známá. Jmenuje se Monsieur Vuong a je to fakt moc dobrá, stylová, moderní a hlavně levná vietnamská restaurace. Dali jsme si tu oběd, ale to nebylo na tom to nejlepší. Ta restaurace ležela v nějaké čtvrti, kde chodili jen super originálně oblečení mladí lidé/umělci a bylo tu spousta skvělých obchodů, které u nás nemáme. Připadala jsem si jak v Londýně. Fakt super, až pojedete do Berlína, tak sem určitě zajdětě. Najdete to podle té restaurace. Pak jsem se chvíli prošli po obchodech a potom už jsme radši jeli do hotelu.
Tam jsme se otřepali, převlékli se od nezbytné kostkované košile a úzkých džín a ve čtyři jsme už vyjížděli směr Waldbuhne - Berlin. To je takový obrovský open-air amfitétr se stupňovitým schodištěm s lavičkami, kde sedí lidé. Chtěli jsme tam být v 16:30, protože to se otvíraly brány a my jsme chtěli chytit fleka blízko podia. Sice máme navigaci, ale samotné Waldbuhne jsme chvíli nemohli najít. Na správnou cestu nás po chvíli přivedla až paní s tričkem s třešněmi a nápisem Kings of Leon :D. Čím víc jsme se blížili k místu konání , tím víc houstly davy, které očividně mířili na tento koncert. Trochu jsem znervozněla, ve všech těch lidech jsem viděla jen konkurenci, která mi jde zabrat místo. Ale nejvíc jsme se všichni báli, jestli nás tam pustí. Měli jsem totiž koupené lístky přes Viagogo, server kde lidé prodávají vstupenky, které už nechtějí. A oni nám napsali, že si lístky můžeme na kase vyzvednout až hodinu před začátkem koncertu a my jsme si je samozřejmě chtěli vyzvednout dřív.
No takže. Dorazili jsme před branu Waldbuhne. Představte si že až tady jsme viděli první malé plakátky upoutávající na koncert Kings of Leon, v celém Berlíně nebyla jediná zmínka, že tu hraje tahle krutě slavná kapela. No a hlavně tu stál už docela velký dav, který se tlačil přes trhače lístků. A obrovská fronta stála před stánkem, kde se právě lístky asi vyzvedávali, nebo nevim, co to bylo. jestli by nám ty lístky nevyměnili už teď. Tak nás zavedla ke vstupu ro VIP a postižené a tady už nás měli napsané na listu, odškrtli si nás a pustili nás tímto vchodem dovnitř. :D Neuvěřitelné! Ti lidé, co se tísnili u hlavního vchodu čekali třeba pul hodiny až se dostanou dovnitř a my jsme prošli asi za dvě minuty. Jaké štěstí! Dělali jsme si pak celou dobu srandu, že musíme předstírat, že jsme postižený, když nás vpustili tim vchodem :D.
Tak jsme vyšli z malého lesíku a před námi se odevřel pohled na celý amfiteátr. Bylo to obrovské a všude proudilo plno lidí. Ale představte si že na plácku před stagí stálo zatím jen asi dvě stě věrných fanoušků a byl plný tak ze čtvrtiny, to samé na tech nejbližších sedačkách! Takže jsem si v pohodě našli to nejluxusnější místo a tam se usadili. Nechtěli jsme do kotle, protože tady to bylo mnohem pohodlnější a krásně jsme viděli. Zajímavé bylo, že tu moc nebyli mladí lidé třeba jako moje sestra, prostě teenageři. Spíš tak kolem třicítky. Zvláštní. To na Kasabian nebo MGMT to bylo jinak. Jo a němci to měli fakt dobře zorganizované. Chlapíci tu roznášeli a prodávali preclíky, placky, nanuky a pivo. Takže jste nemuseli chodit až nahoru ke stánkům. Fakt pohoda největší. Tak jsme potom čekali a čekali a koukali jse jaký má kdo Kings of Leon trička, jak se to plní a tak. Až pak se čtvrthodinovým zpožděním v 18:45 přišla předkapela White Lies. Moc toho od nich neznám, ale nejsou špatní. Pěkně odehráli svůj set a zase odešli.

Pak už naběhli bedňáci Kingsáčů a v 20:15 se najednou vyvalil červeným dým a na podium vstoupili oni! Všichni vypadali, tak jak je znáte z fotek, Caleb měl ten nový sestřih a Nathan měl kupodivu červené triko s nápisem Coke, na rukách bubenické rukavice a rameno zpěvněno nějakou páskou. Setlist byl skoro stejný jako na předešlé show, tedy Pinkpopu. Začali mou oblíbenou Four Kicks a rychle přešli na neméně dobrou Taper Jean Girl. Začátky koncertů jsou vždycky rozpačité, než se lidi trochu rozehřejí, tady to ale trvalo trochu dýl, než jsem zvyklá. Úplně to prolomila až nečekaná California Waiting, kde někteří začali skákat do refrénu. Nedaleko za námi byli pravověrní fanoušci, kteří zpívali každé slovo, tak jsem se na ně vždycky otáčela a nacházela v nich podporu pro moje skákání , tleskání a zpívání. Jinak jsem se docela divila, že ani v kotli se moc neskákalo. Ale oni k tomu ty písničky fakt asi lidi tak nenavnadili. Ozvučení bylo nejlepší , co jsem kdy na koncertě zažila, byly slyšet všechny nástroje i Calebův hlas, ale prostě koncert Kasabian už asi nic nepřekoná. Kings of Leon neumí tak dobře pracovat s publikem a možná ani nemají takové charisma. Caleb občas mezi písničkama prohodil takové to klasické, "I hope you have a good time" a celý dav se hned rozkřičel. Ale zas tak to nepomáhalo. Každopádně to byl určitě velmi dobrý koncert i zážitek. Nejlepší bylo jednoznačně Sex On Fire, kdy měl snad celý stadion ruce nahoře. Caleb před tím řekl: "Kdo ještě neslyšel tenhle song, tak ať si sedne :D" No celý konec byl super Use Somebody, Knocked Up, On Call,…… Říkala jsem si. "No teď se lidi rozehřáli, tak dejte všechno znova od začátku.:)" Ale to samozřejmě nejde, ale myslím, že by to některým koncertům prospělo. Možná by to rozehřátí měla splnit předkapela, ale to se mi nikdy nestalo. Musím pochválit německé publikum, že se docela dost zapojovalo - nadšeně tleskalo a řvalo při každé příležitosti. Byli tam docela dost i lidi kolem padesátky a ty se nakonci taky pak odvázali :D.
Jinak co ještě dodat? Na vekých obrazovkách jsme detailně viděli, jak se Caleb při zpěvu šklebí :D a jak mu teče pot. Němci na ten video přenos pořád dodávali nějaké efekty jako zastavení a zpomalení, až mě to někdy štvalo, ale bylo to jen někdy. Caleb snad po každé písničce házel do davu trsátko, ten jich ale vypotřebuje! :D. No a po přídavku v 22:15 prostě skončili, zamávali a už nepřišli.

Každopádně to byl stále jeden z nejlepších koncertů, na kterém jsem byla, hlavně tím pohodlím, krásným místem a dokonalým zvukem. Hodnocení koncertu podle známkování jako ve škole - uděluji dvojku 2.
LÍSTEKASI V 17:30


SESTRA


TĚSNĚ PŘED ZAČÁTKEMJÁ A SESTRA


WHITE LIESKINGS OF LEON!


VELKÁ OBRAZOVKA

FOTKY Z FLICKRU (NÉ MOJE):


CALEB


JARED

VŠICHNI SE LOUČÍ A CALEB ZASE NĚCO HÁŽE :DMOJE VIDEA:


BACK DOWN SOUTH

USE SOMEBODY
VIDEA Z YOUTUBE:SEX ON FIRE A CALEBŮV PROSLOV

ZASE SEX ON FIRE, TENTOKRÁT V ÚŽASNÉ ATMOSFÉŘE PŘED PODIEM
ON CALL A CALEBOVO DĚKOVÁNÍ V TYPICKY AMERICKÉ ANGLIČTINĚ
USE SOMEBODY - KRÁSNÝ POHLED Z VRCHU


Fanoušci Kasabian, zatrhňěte si v kalendáři datum 19.9.2011

12. června 2011 v 13:26 KASABIAN

To je totiž datum vydání nového alba Kasabian - Velociraptor!
Kasabian odhalli první dvě nové skladby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

8. června 2011 v 19:40 KASABIAN
A je to tady, a je to tady, a je to tady! Kasabian mají za sebou první koncert v Shefieldu a na něm také zazněly Velociraptor a Switchbalde Smiles - dva songy z připravovaného alba. Obecně se dí řící, že určitě přitvrdili, hlvně kytary a také je tam tvrdší bublavá elektronika a rapovější frázování. Velociraptor (pusťte si na videu níže) se mi zdá hodně našláplá a chytlavá písnička, možná ten refrén je na mě až moc chytlavý a jednoduchý, ale líbí se mi to. Uvidíme, až to uslyším čisté ze studia. Jo a podle této písně se bude jmenovat I celé album. No zajímavý název :D. Alespoň se ho nemusím učit nazpaměť jako WRPLA :D.
A Switchblade Smiles bude možná i první singl. To je ještě větší bomba. Miluju tuhle krutě našláplou hudbu a přesně proto mám ráda Kasabian. Prostě to na vás vyvalí jak tlakovou vlnu a vy pak jen stojíte úplně ochromeni. Největší nářez, skro jako Prodigy. Super! Zase bych je chtěla vidět na živo. Taková energie z nich čiší!
Tady si můžete přečíst reakce některých fanoušků na Switchblade Smiles a pustit si studiovou verzi této písně!:
(A taky si tu pusťte "Kasabian In Studio: Part 2")
VELOCIRAPTOR LIVE V LEEDSU:TRACKLIST NOVÉHO ALBA:

'Let's Roll Just Like We Used To'
'Days Are Forgotten'
'Goodbye Kiss'
'La Fée Verte'
'Velociraptor!'
'Acid Turkish Bath (Shelter From The Storm)'
'I Hear Voices'
'Re-wired'
'Man Of Simple Pleasures'
'Switchblade Smiles'
'Neon Noon'A CO SI O NOVÝCH SONZÍCH MYSLÍTE VY? PIŠTE DO KOMENTÁŘŮ.

Nové album Kasabian složil duch

2. června 2011 v 11:44 KASABIAN
V novém NME vyšel teď rozhovor s Kasabian o jejich ndcházejícím albu, natočili také jedno video ze studia (viz níže) a vůbec Kasabian jsou teď na obalu současného čísla časopisu. Takže si ho stáhněte na magazinesdownload a čtěte.
Ale proč ten nadpis? Sergio totiž v rozhovoru říká, že se cítí, jako by to album nenapsal on sám, ale nějaký duch.
Ráno se vzbudí a pouští si co minulý den složil a říká si : " Kdo to udělal?" :D
No nic, prostě Kasabian :D.(Tom prostě zase nej :D !)

Nové video Kings of Leon - Back Down South

1. června 2011 v 18:09 KINGS OF LEON
A máme tu další ultra letní videoklip od Kingsáčů. Žádná sláva a docela nuda. Kapela prostě hraje na louce svůj mini koncert a postupně tam přijíždějí mladí lidé.
A co to nevidím! Caleb se ostříhal, já ho asi zabiju! Doufám, že to v Berlíně za dva týdny už mít nebude.
Strašně se těším, až je uvidím na živo. To bude bomba!