Květen 2011

Prostě letní písničky

19. května 2011 v 18:09 OSTATNÍ HUDBA
Blíží se nám oficiální léto a s ním horné slunné dny a příjemné večery. Dovolené, moře, plážička, žabky, zmrzlina, cestování, festivaly .... no vždyť to znáte. Napadlo mě vybrat takový mix songů, které se na léto hrozně hodí a vytvoří vám tu správnou náladu. Pravá letní písnička by měla být pohodová, ale s chytlavým rytmem a především chytlavým snadno rozpoznatelným refrénem, málo nástrojů, spíš akustická.
No tak tady jsou ty nejlepší:


Foster The People - Pumped Up Kicks

Tahle písnička teď hrozně jede a rádia ji nasadili v tu nejlepší chvíli. Jedna z nejletnějších písniček, co jsem kdy slyšela. Vždyť její autoři jsou také z prosluněné Californie. Jednoduchá melodie na pláž. Nádhera. Když je fakt hezky, tak mi to hraje v hlavě.
Foster The People vydávají své první album v 23. Května.

Iglu And Hartly - In This City

Letní písnička s hawaiským nádechem. I když se mi někdy zdá, že je taky trošku vánoční :D. To ji dělá právě docela zvláštní. Iglu And Hartly jsou rovněž z Californie a mají za sebou teprve jedno album.

The Drums - Lets Go Surfing

Já myslím, že tenhle hit mají snad všichni spojenou s létem. Vzpomínám si jak na Open Airu před koncertem Kasabian jsme běhali po přistávací dráze a zpívali si tenhle song! Nej vzpomínky :D!


Biagio Antonacci - Sognami

Prosím nenechte se odradit trochu moc klasickým a sladkým začátkem. Pak se to rozjede! Tuhle písničku mám spojenou po cestování po Toskánsku, kde v tu dobu hrozně frčela. Krása :)Jamiroquai - Seven Days In Sunny June

Krutě letní klip a krutě pohodový song. Chtěla bych taky strávit takovou párty u Jaye na zahradě.


Blur - Girls And Boys

Tuhle trochu disko písničku vymyslel Damon na dovolené v Řecku, ta už snad letnější být nemůže. Vypráví o erotických radovánkách mladých lidí, které Damon zahlíd. Vždycky jsem si myslela, že tam zpívá "on sunny bitches" a on zpívá prostě jen "sunny beaches" :D.
Naprostá klasika od Blur.

Jack Johnson - You And Your Heart

Když se řekne Jack Johnson, tak se mi okamžitě vybaví surfování. Tomuhle chlapíkovi z Hawaie je už 37 let, má rodinu a stejně pořád surfuje jako zamlada. Největší pohodář na světě a možná i nejbohatší surfař, protože jeho hit Upside Down má na YouTube 13 milionů shlédnutí.


Lístky na první letošní koncert Kasabian se vyprodaly za děvet minut

11. května 2011 v 19:16 KASABIAN
Věrní fanoušci čekali před prodejnou lístků dokonce přes noc. Kasabian zde prý zahrají i pár nových songů.
Koncert se uskuteční v O2 Academy v Sheffieldu. Menší hala s kapacitou 2400 lidí. Určitě to bude stát za to!