Duben 2011

Recenze The Kills - Blood Pressures

30. dubna 2011 v 11:29 THE KILLS

Honem jsem spěchala, abych na čtvrté a nejnovější album The Kills napsala recenzi, dokud je ještě žhavé. Album vyšlo 4. dubna a jako vždy sklízí pozitivní kritiky od hudebních magazínů.
A co na Blood Pressures říkám já? Souhlasím. Z alba nebude jednou klasika, ale je výborné, jedno z nejlepších od téhle nerozlučitelné dvojice. Už první singl Satellite, mě o tom přesvědčil a skvělý roadmovie klip ještě utvrdil. Obecně se mi zdá, že Kills malinko změkli, že písně jsou trochu melodičtějí a mají více nástrojů, už nejsou tak drásavě osekané jako na předchozích albech, ale myslím , že to vůbec nevadí a Kills si stále drží svoji kvalitu a rozpoznatelnost. Stále jsou tu Jamieho drásavé hutné rify a Alisin jak říkají muži sexy hlas. Všechno zahaleno do garážového zakouřeného blues rocku, občas pro zklidnění proloženo jemnějšími baladami jen Alison a kytara nebo jen klavír.
Album vzniklo po delší pauze tří let, kdy si Alison oskočila do vedlejšího projektu Dead Weather a Jamie nevím, kam si odskočil, ale každopádně jako nový přítel Kate Moss měl plno práce odhánět od sebe paparrazi.
Tahle pauza jim ale určitě neuškodila a vrátili se v plné síle.
Na albu je hrozně silné, a to u všech jejich alb, když Jamie a Alison zpívají spolu, nebo se střídají. Setkávání Jamieho mužského hlasu a Alison jemného ženského hlasu vytváří takové napětí. Zdá se mi, že na tomto posledním albu zpívá Jamie mnohem častěji a je to dobře.

A celkové hodnocení alba: 8/101.FUTURE STARTS NOW ****
A hned začínáme jednou z nejlepších písní alba. Jakmile začnou ty hutné bubny a přidá se Jamieho kytara, tak si říkáte. JO KILLS JSOU ZPÁTKY! Výborné mísení obou hlasů, skvělé vysoké solo kytary. Hrozně to jede a valí se to stále dopředu. Když jsem to poprvé slyšela, nejprve jako podkres u reklamy na nové album Kills , tak jsem si říkala: "Tohle musí být další singl." A měla jsem pravdu! Future Starts Now vychází 13. června! Už se těším na klip.

2. HEART IS A BEATING DRUM ***
Hodně špinavá kytara, silný rytmus a hlavně chytlavý refrén.....
"The heart is a beating drum
The heart is a beating drum
It takes more than you wanted before
To keep it on" .....

3. SATELLITE ****
Skoro žádnému songu od Kills jsem nikdy nedala pět hvězdiček, mají plno výborných písní, ale pro mě nemají žádný song, z kterého bych byla úplně unešená. Ale to neznamená, že jsou špatní, já pět hvězdiček dávám opravdu zřídka. Ale Satellite každopádně jedna z nejlepších písní alba. Super drásavá kytara a kolovrátkový text. Chytlavý refrén, který si můžou zpívat i eskymáci, kteří neumí anglicky. :D

4. NAIL IN MY COFFIN ***
Nepřipomíní vám ten buben něco? Ano je prakticky stejný s bubnem z Fix Up Look Sharp od Dizzeeho Rascala, jen je rychlejší. Vůbec Kills ale nepodezírám z nějakého plagiátorstí, může to být prostě jen podvědomé ovlivnění. Ale často se stává, že lidé kteří se neznají vymyslí něco stejného.
Nail in my coffin, Uh :( trochu nechutný nátzev :D, je jinak moc dobrý našláplý song a vůbec mi nevadí, že je podobný Dizzeho písničce. Výborný naštvané frázování Alison v refrénu.


5. WILD ARMS **
Tuhle pomalou baladu zpívá celou jen Jamie! :D. No žádný velký zpěvák to není, ale zpívá to jemně a s citem, ale jinak ten song je na mě moc klasický a nudnější, takže dvě hvězdičky. Sorry Jamie.

6.DNA ****
Zase jeden z nejlepších songů alba, který si fanoušci už dávno mohli zdarma stáhnout na stránkách Kills. Výborné, jak se tam přidají ty paličky. Drásavě protahávaný a temný refrén. Zase skvělá Jamieho vysoká kytara mezi slokami. A nejlepší text, který mi mluví z duše :
"Love, love, love til you got enough,
Dance, dance, dance, if you got no love around you Love, love, love, til you got enough,
Dance, dance, dance, til' there's noone left to hound you"

7. BABY SAYS **
Skvělý začátek, je to někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Trochu mi to připomíná Depeche Mode. Tady je docela dost slyšet ta větší melodičnost alba Blood Pressures.

8.THE LAST GOODBYE **
A něco na uklidnění. Rozvrzaný klavír, jak ze starých westernovech a krásný zpěv Alison. Pěkná balada, ale trochu klasika. A dokonce housle!

9. DAMNED IF SHE DO ****
Skvělé zahlcení nástroji při refrénu. Chce se vám zpívat s nimi.

10. YOU DON´T OWN ROAD **
Ten název je jak pokřik na nějakého řidiče náklaďáku. :D.

11. POTS AND PANS ***
Až hororový začátek. A ta schválně rozladěná akustická kytara :D. Ach ty Kills.
Při poslechu Pots And Pans si připadáte jako americkém jihu. Je vedro a k vám se blíží vrah s motorovou pilou. Né pardon! S pánvičkou! :D
Hrozně se mi líbí ta stoupavá kytra kolem třetí minuty, ale zdá se mi, že už jsem to někde slyšela.

Kasabian více promluvili o novém albu a odtajnili názvy některých písní!

27. dubna 2011 v 19:24 KASABIAN
Rozhovor s Tomem a Sergiem z Kalifornského studia, kde nahrávají novou desku. Docela podrobně posali styl pár songů a taky prozradili jejich názvy. Sergio pořád říká, že to bude ještě lepší než West Ryder a, že je to deska plná kratší songů, jen prostě bum bum bum a jste ohroměni. Říkají tomu "jukeboxová nahrávka", plná klasický hitů jako jsou v jukeboxech.
No jen aby se nepřecenili pánové! Já doufám, že to co říkají je pravda a už se moc těším, až to uslyším.
Článek asi vyjde v Q, protože ten rozhovor je pro ně.
Už nemám sílu to překládat, snad to zvládnete sami, nebo si to hodtě do Google Translate.
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VÝTAH Z ORIGINÁLNÍHO ČLÁNKU:

Where: Dan The Automator's home studio, San Francisco; British Grove Studios, Chiswick
Producers: Serge Pizzorno, Dan The Automator
Song Titles: Shelter From The Storm, Neon Noon, Goodbye Kiss, I Hear Voices, Switchblade Smile, Velociraptor, Man Of Simple Pleasures, Green Fairy
Due: October 2011

Toto řekl Tom po nahrání vokálů k písni Switchblade Smile:
"It sounds beautiful, mate," he gushes. "Ah Serge, fuck, it sounds amazing. My fucking hairs stood up. [Sings a lyric] 'Sending the boys away!' Unbelievable... Serge, it's real. Trust me."

"Everyone really dug West Ryder... but this record is really different. Really different," stresses Meighan. "West Ryder... is a weird record and these songs are like two minutes, three and a half minutes, done. Bang, bang, bang."
"We call it a jukebox record," Pizzorno explains. "I've got an old jukebox at home. One night at six in the morning I turned it on and it was throwing out tune after tune. You'd get Elvis, then you'd get a Chemical Brothers tune, then it would spit out Babe Ruth or some shit. I thought, Imagine if our next record is just classic tunes?"
Among the 12 songs slated for inclusion are Neon Noon; the "heavy as fuck" Switchblade Smile; the Phil Spector-inspired "heartbreaker" Goodbye Kiss; "full-on electro" track I Hear Voices; an orchestral epic Shelter From The Storm; and Velociraptor, featuring scuzzy grunge guitars and some MC-ing from Meighan. "It's mega punk fucking aggression," states the singer of the track. "Totally off the wall, but you'll know it's us."
"Listening to the songs on the record it makes you feel great. Get your fucking jacket on, whack your fucking shoes on," Pizzorno attempts to explain. "It makes you believe things are going to happen. You wake up and think, Today's gonna be alright. There's not much of that about at the moment."
The next day Pizzorno leads Q downstairs to hear two new tracks. The first, untitled song crackles and snarls like a narky cousin of West Ryder... tracks Underdog and Fire - all '70s Stones strut and dirty, buzzsaw guitars. The second is a revelation. Starting life as part of Pizzorno's score to recent film London Boulevard and with a lead vocal from the guitarist, Green Fairy opens with warped fairground organs before flowering into a beautiful piece of melancholic psychedelic pop. With its sumptuous mix of colliery brass, Mariachi horns and chugging McCartney-esque middle eight, it's an impressive modern-day take on such late '60s favourites as Sgt Pepper... or The Pretty Things' S.F. Sorrow. In Pizzorno's opinion, it's the best song he's ever written.
That night, with the recording of the album finished, the band take Q to their favourite downtown bar to celebrate. Backs are slapped and numerous shots downed. At some point into the early hours Serge and Tom suddenly disappear. "Sorry about last night," texts the guitarist the next day. "Me and Tommy had a bit of a moment finishing the record. Blew our minds a bit."

ALBUM D.N.A
15% "Trippy Synths"
4% MC-ing
25% "Fighting Music"
15% '60s Psychedelia
8% Ronettes
20% Orchestras
13% "Mystic Vibes"

Zpěváci a jejich dvojníci (2. část)

24. dubna 2011 v 23:25 RŮZNÉ


Ano už nám zase přibyl jeden dvojník, ale už ho nechci cpát do stále jednoho článku, protože už je jich tam moc. Takže zakládám článek nový a postupně tu budu přidávat další zpěváky a jiné celebrity jim podobné.

JAMIE "Hotel" HINCE - PAVEL KŘÍŽ

Téhle podobnosti si všimla první má sestra, ale mě to předtím myslím už taky problesklo hlavou. Kytarista a druhý vokál The Kills má opravdu podobné rysy jako český herec Pavel Kříž. Oba mají ostře řezanou tvář, výrazné rysy, podobný nos, vrásky, oči...JAMIE


PAVEL KŘÍŽ


JAMIE HINCE - CHRISTIAN CLAVIER

Slavný francouzký herec (Návštěvníci, Asterix a Obelix, Napoleon..) je typický jamieovský typ :)

JAY KAY - JAMES FRANCO


Především ve filmz 127 hodin se James Franco nápadně podobá Jayovi. Hezký a sympatický kluk je to ;-)
MARK RONSON - CHARLIE SHEEN (Wall Street)O Kings of Leon byl natočen celovečerní dokument

24. dubna 2011 v 12:41 KINGS OF LEON
Jmenuje se Talihina Sky: The Story Of Kings Of Leon a ve čtvrtek měl premiéru na Tribeca Film Festivalu. Dokument jako svůj debut natočil Stephen C. Mitchell.
Celý film trvá skoro hodinu a půl a objeví se v něm záběry z dětství bratrů Followilů, jejich rodiče, především křesťanský kazatel otec, jejich hádky, koncerty, rozhovory a prostě všechno. Vždyť je to docela neuvěřitelný příběch, jak se z kluků z jižanského venova, kteří hráli garážový county-rock stali světové hvězdy vyprodávající stadiony. Ale hlavně to jejich domácí zázemí je zajímavé.
No už se na to docela těším, až to uvidím, ale datum vydání není zatím známo.

Oficiální stránky filmu: http://www.talihinasky.com/OFICIÁLNÍ TRAILER:THE KILLS JSOU ZPĚT!

22. dubna 2011 v 15:33 THE KILLS
The Kills jsme porvé slyšela a viděla v hudebním pořadu Live From Abbey Road na české televizi asi před třemi roky. Líbili se mi, a tak jsem si řekla, že až budu mít čas, tak si je stáhnu a poslechnu. A teď přišel ten správný čas!
Poslouchám teď zatím jen jejich singly a jsou výborné. Přesně takovou hudbu mám ráda. Naprosto minimalistický garážový rock/blues jen drsná elektrická kytra a bicí. Řekla bych, že Kills jsou něco mezi White Stripes, Band of Skulls, Joy Division a Dead Weather. (No ti Dead Weather jsou jasní, protože to druhý projekt zpěvačky Kills Alison Mosshart a Jacka Whitea z White Stripes :D, mimochodem taky doporučuju)

Často se mi líbí písně, kde zpívají oba, Alison i Jamie, Jamie teda zpívá málokdy, ale já mám ráda žensko-mužské duety, vytváří to takové napětí a kontrast mezi drsným mužským hlasem a jemným ženským. Například výborný song U.R.A. Fever je toho dokladem.
A vůbec je mezi Jamiem a Alison takové napětí i na fotkách a na koncertech, když prostě vidíte dvojici muž-žena, tak si automaticky myslíte, že spolu musejí něco mít nebo minimálně měli, teda pokud to nejsou sourozenci jako v případě Whiteů.
Ale v tomhle případě se budete hluboce mýlit. Jamie a Alison spolu v životě nechodili a ani asi nebudou, protože Jamie už tři roky randí s Kate Moss a bude si ji v létě brát. A Alison nevím s kým chodí, ale na internetu je pár fotek kde se drží za ruku s Noelem Fieldingem z It.Crowd a Mighty Boosh.
Jinak jak jste jistě zazanamenali, The Kills vyšla před nedávnem nová čtvrtá deska Blood Pressures (Krevní tlak) a já se na ni tady chystám udělat recenzi so stay connected.
Nějaká ta fakta:
Skupinu tvoří americká zpěvačka Alison Mosshart a britská kytrista Jamie Hince. Alison předtím hrála ve skupinách Floridian punk rock a Discount a Hince v rockové skupině Fiji, Scarfo a Blyth Power. Alison a Jamie se poprvé setkali v roce 2000 , když bydleli ve stejném hotelu a Alison přes zeď slyšela, jak Jamie zkouší na kytaru. Pak se dali dohromady. Chvíli spolupracovali a posílalli si nahrávky přes Atlantik, ale pak už to na ně bylo moc, tak se Alison přestěhovala do Londýna. Chtěli se také odtrhnout od minulých kapel a tak si dali nové přezdívky Alison - "VV" Moshart a Jamie "Hotel" Hince. :D
Začali psát řídké minimalistické písně jen s pomocí kytary a bicího automatu a to jim vydrželo dodnes.
Kdybysme měli zařadit Kills do nějaké škatulky, tak by to byl asi nejspíše Blues/Garage Rock. Nejvíce se inspirují skupinami jako Captain Beefheart , PJ Harvey , LCD Soundsystem, The Velvet Underground, The Fall Patti Smith, ale hlavně jsou nejvíce přirovnávani k jinému duu a to samozřejmě The White Stripes.

Kills někdy dělají trochu opak toho, co by měly jako správné hvězdy, dávají málo interview a jejich show jsou maximálně jednoduché bez dekkorací, jen oni dva a bicí automat o který se stará Jamie. Alison skoro vůbec nemluví k publiku a Jamie agrasivně rve rifi z kytary. Také často oba na koncertech kouří, v den kdy byl v americe zaveden zákaz kouření na veřejných místech přišla Alison na podium se třemi lahvemi vody a balíčkem cigaret, zapálila si a celý koncert až do přídavků prokouřila.
Alison také zpívá v asi nejslavnější písni Placebo - Meds. Ten refrén "Baybeee, did you forget to take your meds....."


ALBA THE KILLS:
No Wow (2005)
A začátky ..... :D

Typický příklad image kapely - uzké džíny, často sluneční brýle, pérka a kožené bundičky.

:D povedené foto
A zase cigarety! s těma je najdete na většině fotek i videí.
Jamie s Kate Moss. Jo máto chudák těžké, kdyby si vybral nějakou neznámou servírku ... :D


VIDEASATELLITE - Nejnovější videoklip z posledního alba. Výborný song i road-movei video.


Podle mne asi nejlepší song, co kdy udělali LOVE IS A DESERTER.


LAST DAY OF MAGIC. Super video, kde se Jamie a Alson celou dobu perou :D. Tady je docela dobře vidět to napětí mezi nimi, nemyslím ale takovéhle negativní :D. Mnohem více je to požná poznat na videu k Good Ones, na které se podívejte sami.


Spojení dvou dokonalých kapel - Mark Ronson a Kills! - Cheap and Chearfull!


Rozhovor pro Nylon:


Autogramiáda v Paříži:


Zpěvácí a jejich image (část druhá)

18. dubna 2011 v 23:19 RŮZNÉ
Od doby, kdy jsem zveřějnila tento článek, přibylo pár zpěváků, které jsem poznala natolik, že dokážu vystihnout jejich styl oblékání i typický postoj, či úsměv ... prostě jejich image. Tři z nich jsem vybrala a oblékla se jako oni:
MARK RONSON

Markův styl oblékání je suveréně nejbližší mému. Mám ve skříni plno podobných kousků jako nosí on a to jsem si je nekoupila kvůli němu, máme prostě stejný vkus. Jednoduché, čisté, barvené zářivé detaily, žádné vzory, elegance. Konkrétně - oxfordky, košile, kabáty, námořnický styl, sáčka, úzké kalhoty. Jednou bych chtěla jít na jeho koncert, protože bych přesně věděla, co si vzít :D. Jo a oba milujeme košile.
Mimochodem Mark byl několika médii párkrát vyhlášen za nejlépe oblékaného muže.
Bohužel mám jen černé oxfordky a raybanovité brýle jsem před si před pár týdny rozbila.
Pro Marka je typický trochu přihrbený postoj, nebo spíše vysunutá hlava jako želva. Roztomilý nezůčastněný pohled a pootevřená ústa. Zkoušela jsem se to napodobit, ale u mě to nevapadá tak dobře jako u něj.LIAM GALLAGHER

Liam velmi často nosí kousky ze své značky Pretty Green, především parku (kaki plátěná dlouhá bunda), šálky a trička. Často ale nosí i kabáty. Jinak Gallagher je naopak odpůrce vyloženě slim džín, které nosí většina zpěváků a radši zůstává u straightek.
Pro Liam hrozně typický velmi sebvědomý (jakjinak) rozkročný postoj se špičkami hodně od sebe až to někdy vypadá nepřirozeně. Začímnám si myslet že tenhle postoj znakem právě velkého sebevědomí, protože takhle často stojí i Tom z Kasabian, který trochu podobný případ.

Tomuto typu bot, co mám na sobě se říká desert boots a Liam je také prodává. Vlastně jsem je porprvé v životě viděla u něho na stránkách a říkala si, co je to za hnusný boty, ale pak se mi nějak začaly víc líbit a teď je to velká móda. Tyhle jsou z dámského Top Shopu, dovezené přímo z Británie.
(Ten nafoukaný postoj jsem docela vystihla, co? :D)JAMIE HINCE

No dobře, já vím, že Jamie z The Kills není zpěvák, spíš kytarista, ale občas si i zazpívá a prostě mám na něj to správné oblečení. Jamie svůj styl nemění už léta. Kožená bunda nebo sáčko, úzké džíny, šálka, triko, svteřík či vestička, brýle a HLAVNĚ! poznávací znamení Kills - "kovbojské boty"! Ha už je taky mám! Z Ecca. Někdy mě docela Jamie překvapí jak kombinuje některé věci, obléká se docela zajímavě. Někdy se jím inspiruju, nebo taky Alison Moshart.

JUST PIECE OF ART

14. dubna 2011 v 16:32 OSTATNÍ HUDBANo comment.....
(doporučuju nejvyšší kvalitu a na celou obrazovku)WOODKID - IRON

Matej Piňák: Virtual Insanity (Jamiroquai)

11. dubna 2011 v 10:23
Tak tady to máme. Myslím, že Matěj to zvládl docela dobře, jen mi vadí ten rockovější chraplavý hlas a měl ještě lépe frázovat, bylo to takové monotónější. Ale jinak to šlo.

A tady pro srovnání originál. Videoklip za který Jamiroquai dostali svou jedinou Grammy a jejich sláva potom stoupla strmě nahoru.Matěj Piňák ze Superstar dnes večer zazpívá Virtual Insanity od Jamiroquai

10. dubna 2011 v 13:24
Já tuto řadu Československé superstar moc nesleduju. Jen se vždycky, až když je po všem, podívám, co kdo zpíval. A když mě něco zaujme, tak si to pustím na internetu. Mezi mé favority zatím patřil Noah Ellenwood, který minule vypadl, takže teď už nikomu nefandím, ale baví mě Michal Šeps a docela i Martin Harich.
Avšak dnes večer budu velmi, ale velmi zvědavá na Matěje Piňáka. Soutěžící budou totiž zpívat písně svých idolů a Matěj si vybral Jamiroquai! Samozřějmě si vybral tu neznámější - Virtual Insanity. To bude poprvé v historii naší Superstar kdy zazní něco od Jamiroquai.
Doufám, že tímhle krokem u nás Jamiroquai trochu více zpopularizuje. A taky jsem zvědavá, co na to bude říkat porota, jestli Jay Kaye a spol vůbec znají.


A SI VYBRALI OSTATNÍ?:

Lukáš Adamec - Are You Gonna Go My Way (Lenny Kravitz)
Monika Povýšilová - Beautiful (Christina Aguilera)
Klaudia Pappová - Doesn't Mean Anything (Alicia Keys)
Martin Kurc - Crazy (Seal)
Simona Fecková - My Number One (Elena Paparizou)
Martin Harich - Come Undone (Robbie Williams)
Alžběta Kolečkářová - Cry Baby (Garnet Mimms And The Enchanters)
Petr Ševčík - Come What May (Ewan McGregor)
Gabriela Gunčíková - U + Ur Hand (Pink)
Matej Piňák - Virtual Insanity (Jamiroquai)
Celeste Buckingham - You Had Me (Joss Stone)
Michal Šeps - No Woman No Cry (Bob Marley)Tak se dívejte. Dnes na nově od osmi.TADY DÁVÁM JEŠTĚ ÚČASTNÍKY ZAHRANIČNÍCH SUPERSTAR KTEŘÍ ZPÍVALI STEJNOU PÍSEŇ:Blake Lewis z Ameriky to zváldl ještě docela dobře, ale ona Virtual Insanity není zas tak těžká na zpívání.Sezairi Sezali ze singapurské verze superstar taky prošel.


Tady jen ještě přidávám video, kde si jedna účastnice australeského X Factoru zazpívala přímo s Jay Kayem a jeho kapelou.


Vytvořte si svůj vlastní videoklip k písni od Arcade Fire

9. dubna 2011 v 14:11
Arcade Fire jsou velmi činí, co se týče své internetové stránky. Vše mají ve skvělé čisté grafice a můžete si tu například pustit dva singly The Suburbs a Month of May na poškrábaném vinylu, který dělá i příslušné zvuky. Prostě super propracovaná věc. A hlavně si tu můžete vytvořit své vlastní alternativní video k Used To Wait. Zadáte jen název města, ve kterém jste vyrůstali a program sám vyrobí klip seskládaný se záběrů z Google Street View a Google Maps + různé jiné hezké animace jako ptáčci a vyrůstající stromy. A všechno rytmicky sedí na hudbu. Není to žádný zázrak, ale je to moc pěkné. Jen tam samozřejmě nemůžete napsat město typu Mníšek pod Brdy nebo tak :D. Musí to být větší město, které má Street View.

Ještě se tu určitě koukněte na videoklip k druhému singlu The Suburbs. Výborný silný song a ještě lepší video. Doporučuju!
Myslím, že Arcade Fire vybrali singly jak nejlépe Mohli. Ready To Start, Month of May, Used To Wait a The Suburbs jsou opravdu nejlepší písně alba.

Jinak kdyby jste chtěli Arcade Fire vidět live, tak asi nejbližší je Southside festival v Německu, ale stejně je to hodně daleko. Nechápu proč je k nám někdo taky nepozve :(. Vždyť čeští kritici tu na ně psali oslavné recenze a myslím, že tu mají hodně fanoušků. Já bych je docal ráda viděla.TADY SI UDĚLEJTE SVÉ USED TO WAIT: http://www.thewildernessdowntown.com/

THE SUBURBS (jak malý film!)

Moje oblíbená MONT OF MAY ještě nemá klip, ale doufám, že brzo bude.