Říjen 2010

Nestihli jste koupit lístky na váš vysněný koncert? Nezoufejte! Nic není ztraceno.

29. října 2010 v 14:10 TIPY A TRIKY
Asi před měsícem jsem zjistila, že Kings of Leon pojedou koncertní tour k novému albu, ale u nás se samozřejmě nazastaví :(. Nejbližžší koncert byl asi ve Vídni. Ještě to vyšlo na dobrý den - na sobotu. Řekla jsem si, co si takhle neudělat krásný předvánoční výlet do Vídně a spojit to se super koncertem?
Koukala jsem se na internetu na prodej lístků, shodou náhod byl zrovna den, kdy se lístky do Vídně začaly prodávat. Za tu chvíli, co jsem to zkoumala, jsem ale zjistila, že lístky na stání už jsou vyprodané a za tři hodiny bylo vyprodané úplně všechno! A to bylo teprve ráno! Byla jsem docela zklamaná.

Z toho zoufalství jsem ještě dál hledala, jestli někdo neprodává nějaké lístky a narazila jsem na skvělé stránky na prodej lístků od fanoušků: http://www.viagogo.co.uk/ a http://www.seatwave.com/ .
Ceny tu byly o něco dražší, tak jsem ještě čekala. Bohužel ceny každým dnem neustále rostly, ale teď jsem se tam nedávnno ještě koukala a ceny už klesly a jsou stejné jako byla originální cena vstupenek a možná tam někdy narazíte i na nižší!
Nicméně jsem to už vzdala a ještě rok počkám, jestli k nám Kings přeci jen nedorazí a radši pujdu v prosinci na MGMT do Archy.

Takže závěr:
Lístky na koncerty raději kupujte co nejdřív, a když to nestihnete, tak se můžete spolehnout na ticket exchange portály ;-)

Výsledky Q Awards 2010 - příjemné překvapení i lehké zklamání

26. října 2010 v 17:56 HUDEBNÍ CENY
Včera se předávaly ceny hudebního čaopisu Q. Výsledky můžete vidět níže, ale já je musím trochu okomentovat. S výhercem Breakthrough Artist naprosto souhlasím. Plan B na sebe v poslední době hodně upozornil a jeho album není nijak originální, ale je moc dobré a už se těším na další. Naopak s Best New Act naprosto nesouhlasím, jak to můžou vyhrát vesničani oproti skoro nadpozemsky dokonalým The XX?! Hall of Fame no nevim. Best track v pohodě. Florence fandím. Suede super. Green Day, kteří vyhráli Best Live Act moc nemusím, ale nikdy jsem neviděla jejich koncert, tak asi nemám co říkat. Best video nechápu proč nevyhrálo Stylo od Gorillaz, tak jsem se těšila jak tam přijde Damon, budou mu padat kalhoty, usměje se a zatřpití se mu zlatý zub, řekne "thank you" a odejde… a ono nic. Vyhráli Chase and Status feat Plan B. Je to video z filmu Harry Brown, kde Plan B také hraje, nedávno jsem o tom psala článek.
Určitě jsem ráda, že Q Hero vyhráli Chemici, protože oni jsou opravdu legenda. Best Male Paolo Nutini No :D já už radši nic neříkám :D. Best Female - Florence není jiná volba. Překvapila mě cena Marku Ronsonovi za hudební inovaci, nevím jestli zrovna on nějak posouvá hranice, ale mám ho moc ráda a určitě s nějakou cenu zasloužil. Mrzelo mě, že jsem ho nenominovala třeba za nejlepší píseň za Bike song, protože jsem hlasovala moc brzo. Cenu za nejlepší album si odnesli The National, které moc neznám, ale myslím, že by si to víc zaloužili Gorillaz. No a Nejlepší hudební počin na světě vyhráli Kasabian :D Srandy pytel. Ti si můžou ze zlatých qjůček dělat sbírku.

Breakthrough Artist presented by Red Stripe
Ellie Goulding
Laura Marling
Lissie
Plan B
Villagers
Winner - Plan B

Best New Act
Mumford & Sons
The Drums
The XX
Two Door Cinema Club
Wild Beasts
Winner - Mumford & Sons

Hall of Fame
Winner - Take That

Best Track Presented By Barclaycard Unwind
Biffy Clyro - The Captain
Florence And The Machine - You've Got The Love
Mumford & Sons - The Cave
Owl City - Fireflies
The XX - VCR
Winner - Florence And The Machine - You've Got The Love

Q Classic Songwriter
Winner - Neil Finn

Q Inspiration Presented by HMV
Winner - Suede

Best Live Act
Green Day
Kasabian
Lady Gaga
Muse
Pendulum
Winner - Green Day

Best Video presented by Nixon
Arcade Fire - We Used To Wait
Biffy Clyro - The Captain
Chase & Status - End Credits (ft. Plan B)
Gorillaz - Stylo
Vampire Weekend - Giving Up The Gun
Winner - Chase & Status - End Credits (ft. Plan B)

Q Next Big Thing
Clare MaGuire
Mona
Esben And The Witch
Murray James
Fenech-Soler
Winner - Clare MaGuire

Q Idol
Winner - Madness

Q Hero presented by YOUYOU Mentoring
Winner - The Chemical Brothers

Q Best Male presented by Orange Amps
Brandon Flowers
Dizzee Rascal
Paolo Nutini
Paul Weller
Plan B
Winner - Paolo Nutini

Q Best Female
Corinne Bailey Rae
Ellie Goulding
Florence Welsh
Lady Gaga
Laura Marling
Winner - Florence Welsh

Q Innovation in Sound
Winner - Mark Ronson

Best Album Presented by Ravenswood Wine
Arcade Fire - The Suburbs
Gorillaz - Plastic Beach
Paul Weller - Wake Up The Nation
Plan B - The Defamation Of Strickland Banks
The National - High Violet
Winner - The National High Violet

Best Act In The World Today Presented By Russian Standard Vodka
Arcade Fire
Green Day
Kasabian
Kings Of Leon
Muse
Winner - Kasabian

Q Icon
Winner - Bryan Ferry

Q Classic Album
Winner - Band On The Run - Wings

q awards 2010
Paolo cestou prošel větrákem


q awards 2010
Noel Fielding měl zase nejoriginálnější outfit


q awards 2010
Mark Ronsonq awards 2010
Travis McCoy si vyšel i s baťůžkem


q awards 2010
Mark a Paolo (mohli by spolu někdy něco udělat)


q awards 2010
Dva výborní zpěváci ruku v ruce. Plan B a Floence Welsch


q awards 2010
Na červeném koberci vládla černá :)


q awards 2010
Naši starý známí (Tom nějak omládl a Sergio zdrsněl :)


q awards 2010
Tom zas na někoho padá (on se z těch Brit Awards snad nepoučil:D


q awards 2010
že by Martini?


q awards 2010
Rozhovor s KasabianRozhovor s MarkemKings of Leon - recenze Come Around Sundown

25. října 2010 v 19:13 KINGS OF LEON
kings of leon come around sundown
Tohle bylo první album Kings, na které jsem vyloženě čekala, protože jsem je objevila teprve před rokem při singlu Sex On Fire. Musím říct, že si docela pospíšili. Alba se vydávají tak po třech letech, né li déle, a chlapci z Nashvillu s tím byli hotovi skoro za dva roky. No asi nechtějí ztratit tu rozjetou vlnu na které právě jedou.
A teď k albu.
Jelikož KOL patří k mým Top 7 kapelám u nichž si vždycky koupím fyzické cd, tak jsem v úterý den po vydání vyrazila do Bontonlandu a album si vítězoslavně koupila. (Vždyť stojí jen 247 Kč!) Po rozbalení a velmi podrobného prozkoumání a přečtení každé blbosti v bootlegu a na obalu (no za ty prachy to nemůžu jen prolítnout) se ve mě dostavil malinký pocit zklamání. Uvnitř byly jen texty písniček a čtyři ušmudlané portréty Followillů. Myslela jsem, že v době krize prodeje cédéček budou chtít třeba kapely nalákat kupující na krásný bootleg. Ten se přece vypálit nedá. No nic.
Tak a teď hudba. Páté album je takový mix všech předchozích alb Kings of Leon. Jsou tam nějaké typicky jižanské songy jak z debutu, hodně popové, jako z posledního alba a některé zajímavé s výraznou basovou kytarou jako Closer nebo Be Somebody. Vůbec hodně na tomhle albu dominuje Jaredova basová kytara. Osobně mi tam hrozně chybí takové typické našláplé songy, jakými jsou Kings typičtí. Nejvíce se tomu snad přiblížil Radioactive nebo No Money. Jinak moc nevím, co k tomu albu víc říct, trochu postrádá nějaký ucelený výraz, jde spíš o jednotlivé písničky.Hrozně tam také chybí nějaký výrazný singl, teda kromě Radioactive. Hodně písniček jsou si stylově podobných a slívají se vám dohromady.
Come Around Sundown určitě neurazí, ale ani nenadchne. Je to takové trochu unylé Beach album, které kolem opravdového rocku spíše jen prošlo. Ani nepřináší nic nového.
Celkové hodnocení tři hvězdičky z pěti. * * *

The End ****
Vibrujující minimalistický s výrazným bicím typickým pro Kol, výborná bublající basa, jen ta kytara z toho dělá víc popový než rockový song, ale jinak je to příjemná dobrá písnička na začátek.

Radioactive ****
První singl byl určitě vybraný dobře, typický Kol, jen by tam nemusel být ten gospel a o klipu už nemluvím vůbec. Radioactive je chytlavý a baví mě, jen mu nedám pět hvězdiček, protože je na mě trošku víc mainstramový, ale jinak "........Drink the water where you came from....:D"

Pyro **
Na obalu je napsáno, že tohle má být druhý singl, tak tady se s výběrem pěkně sekli. Pyro je docela příjemná skladba, ale to je tak všechno. Není ničím originální, takových už tu byly tisíce.

Mary **
Hrůza jižanská utahaná skladba. Kdyby tam nebyla ta rockovější kytara, tak si fakt připadám si jak na tancovačce a co to Calebovo hahahhahaaaaa OMG.

The Face ***
Zase super minimalistická část jen s bicím a basou. Face je jedna z těch zvláštních písniček, trochu netypických pro KOL. Takovouhle kytaru nikdy nepoužívali. Jinak docela dobrý song.

The Immortals ****
Tuhle skladbu hráli live ještě před vydáním alba. Super podivná s výraznou basou. Jen proč vždycky tak přeplácaj ten refrén:( !

Back Down South **
Další jižanská písnička. Připomíná mi to poslední album Paula Nutiniho :D. Ty housle tomu dodávají aspoň něco navíc. A na konci ten smích to není Fantomas to je jasnej Nathan:D!

Beach Side ****
Příjemná beach písnička. Hluboká a vysoká kytara se hezky doplňují. Hrozně mi to připomíná Richarda Mullera.


No Money ***
Konečně se se to rozjelo! Super jen to Caleb klidně mohl ještě víc sekat a nedávat tam tolik protáhlých slabik.

Pony Up ***
Quite good song. I dunno what to say more.

Birthday ***
Další docela dobrý song, ale nějak vám splívá s tím předešlým. Ničím není originální.

Mi Amigo***
Jsem myslela, že tahle písnička se bude zpívat španělsky podle názvu:) A ono nic, aspoň by to bylo zajímavější. Výborný rytmus i kytara v refrénu.

Pickup Truck ***
Ujde ale je zase nějak moc podobná Pony Up a Birthday.

Dan Bárta přezpíval píseň od Jamiroquai

24. října 2010 v 13:41 JAMIROQUAI
Dan Bárta se dal dohromady Robertem Balzarem a jeho triem a nahráli album, kde přezpíval písně, kterého v životě nějak ovlivnily. Jsou tu třeba písně od Police, Cult Simply Red, ACDC nebo i Jamiroquai.
A vše je v jazzovém aranžmá. (No na ACDC jsem teda zvědavá:D) Od Jamiroquai si vybral výborný singl z prvního alba - Too Young To Die, který je sám o sobě trochu jazzový. Vždyť Jamiroquai hráli v tu dobu žánr nazvaný Acid jazz. No a myslím, že se mu to povedlo přezpívat moc dobře. Dan Bárta mi dokonce vždycky Jay Kaye trochu připomínal vzhledem, hlasem i hudbou, kterou dřív dělal se Sexy Dancers a tady na videu se i snaží trochu tančit jako Jay Kay. No aspoň to tak vypadá:)

Rozhovor s Danem, kde o Jamiroquai mluví asi ve třetině (první) http://media.rozhlas.cz/_audio/02162476.mp3

Zpěvák Dan Bárta a Robert Balzar Trio nahráli akustické album s názvem Theyories. Natočili jej v pražském studiu ve Smečkách, nahrávku se rozhodli míchat a mástrovat v New Yorku. Mix proběhl v prestižním studiu Sear Sound pod vedením Jamese Farbera - (Brad Mehldau, Bruce Springsteen, Al Jarreau, John Scofield...). Masteringu se ujal několikanásobný držitel Grammy Mark Wilder - (Pat Metheny, Sting, Leonard Cohen).
Posluchači na novém CD najdou většinu písní, které v podaní Dana Bárty a Tria R.Balzara doposud neslyšeli. Jsou to skladby, které Dana během času nějakým způsobem ovlivnily.
Album obsahuje 12 písní výrazných světových interpretů:

01 - Spirits in the Material World (The Police)
02 - Brother Wolf, Sister Moon (The Cult)
03 - Too Young to Die (Jamiroquai)
04 - Someday in My Life (Simply Red)
05 - Isobel (Björk)
06 - No Quarter (Led Zeppelin)
07 - Beating Around the Bush (AC/DC)
08 - Even After All (Finlay Quaye)
09 - Slowcar to China (Gary Numan)
10 - Last Chance Lost (Joni Mitchell)
11 - Fool of Me (Meshell Ndegeocello)
12 - O Maria, O Felix Puerpera (trad. 13th century)


dan barta jamiroquai

Plan B si zahrál roli v novém filmu Harry Brown

21. října 2010 v 13:29 PLAN B
Včera takhle přejíždím stanice televize a najednou v ukázce na nějaký film, koho tam nevidím! Britský rapper a zpěvák Plan B!
Já vím, že je herec a režisér, tady jsem o něm psala článek (Plan B a jeho příběh), ale nevěděla jsem, že hraje i v takovém velkém filmu, který se bude vysílat i v našich kinech. V novém britském thrilleru Harry Brown si zahrál jednoho z mladíků, který Michaelu Cainovi komplikuje život. A podle toho, jak se často objevuje v traileru to není malá role! A taky tam hraje jeden jeho starší song. Koukněte se sami:
plan b harry brown

Děti slavných

20. října 2010 v 11:41 RŮZNÉ

Eliot Paulina Sumner

Z tohoto jména asi nepoznáte koho slavného je Eliot dcerou. Ale když vám řeknu, že se její tatínek jmenuje Gordon Sumner a přezdívá se Sting, tak už asi víte.
Eliot se narodila 30. Července 1990 (ha! Jen o 37 dní později než já). Má pět sourozenců a dnes se živí jako zpěvačka pod názvem I Blame Coco. Možná ji znáte. A jestli ne, tak si puste video níže a vzpomenete si.


sting´s child

sting´s child I blame Coco feat Robyn - Caesar. Tahle písnička se mi líbila a to jsem ještě vůbec nevěla, že je to dcera Stinga. Coco má super přidrzou image.Anais Gallagher a Donovan Rory MacDonald Gallagher

Anais, dcera Noela Gallagher se narodila v roce 2000, Noel se ale s její matkou brzy rozešel.
22. Srpna se narodil jeho první syn Donovan Rory MacDonald Gallagher, kterého má se svou další přítelkyní Sárou MacDonald. A nedávno, 1. Října 2010, se mu narodil zatím poslední syn Sonny Patrick MacDonald Gallagher. Fotky zatím nejsou.
noel gallagher´s child
:D Donovan zdědil typické Gallagherovské oči, pronikavé a ostře tmavě ohraničené


noel gallagher´s child
Gallager si odváží největší nákup svého života :D


noel gallagher´s child
s AnaisLenon Francis Gallagher, Gene Gallagher a Molly Gallagher

Liamův první syn Lenon Francis se narodil
v září 1999. A 2. Července 2001 přišel na svět jeho druhý syn Gene,
kterého má se svou někdejší přítelkyní kanadskou zpěvačkou a herečkou Nicole Appleton. Liam má ještě dceru Molly (leden 1998) z bývalého manželství.
liam gallagher´s child

liam gallagher´s child
Jako z rodiného alba :D Vlevo přítelkyně Nicole uprostřed malý Gene. Ten taky zdědil Gallagherovské oči.


liam gallagher´s child
Tady je Lennon, ale nejsem jistá, jestli to není Gene oni jsou si hrozně podobní.


liam gallagher´s child
Molly


Molly Followill

Bubeník Kings of Leon Nathanu Followill dal své dceři pravé jižanské jméno. Bohužel jsem nenašla, kdy se přesně narodila, ale muselo to být tak nejdéle před rokem, protože si pamatuju, jak se nad svým novým potomkem rozplýval na twitteru.

nathan followill´s child

nathan followill´s child
Tady i se strejdou Calebem :D
Viva Lee Gore, Ava Lee Gore a Calo Leon Gore

Tak se jmenují všechny děti skladatele a kytaristy světoznámé skupiny Depeche Mode - Martina Gora. Nejstarší Viva se narodila 6. Června 1991, prostřední Ava přišla na svět 21. Srpna 1995 a nejmaldší Calo 27. Července 2002. Ava se dokonce objevila v jednom klipu 30 Seconds To Mars.
martin gore´s child
Calo


martin gore´s child
Ava


30 Seconds To Mars - Closer To The Edge. Ava se objeví v 4:51


martin gore´s child
VivaJack Gahan a Stella Rose Gahan

Syn Davida Gahana z Depeche Mode - Jack pochází z jeho předchozího manželství. Dnes je mu 23 let a žije v Londýně. Dcera Stella Rose se narodila (29 července 1999) Gahanově současné přítelkyni Jennifer.
dave gahan´s child
malý Jack

dave gahan´s child
velký Jack :D


dave gahan´s child
Stella Rose
dave gahan´s child
Jennifer, Dave, Stella a asi její kamarádkaNatalie Curtis

Ian Curtis z Joy Division se ženil velmi mladý , v 19ti letech si vzal 18ti letou Deborah Woodruf a za 4 roky po svatabě (16. Dubna 1979) se jim narodila dcerka Natalie. Natalie bohužel ale svého otce moc nepoznala, protože za rok od jejího narození spáchal sebevraždu. Natalie dnes pracuje jako fotografka.
ian curtis´s child

ian curtis´s child
Natalie je celá po tátoviMissy Violet Albarn

Dcera Damona Albarna se narodila 2. Října 1999 v Londýně. Damon ji má s malířkou a současnou přítelkyní Suzi Winstaley.


damon albarn´s child

damon albarn´s child

sfjhsajfLuke Cave, Jehro Cave a  Arthur a Earl Cavovi

Když Nick Cave žil chvíli v Brazílii potkal tam novinářku Viviane Carneiro a narodil se jim syn Luke (10. Května 1991). Ještě ve stejný rok se mu narodil další syn Jethro, ale to už bylo s jinou ženou :D. Jethro se teď živí modelingem. Zatím se třetí a poslední ženou má ještě dvojčata Arthura a Earla (2000).


nick´s cave child

nick´s cave child
Tady Jethro vypadá hodně jako jeho táta


nick´s cave child
Arthur a Earl

Mám tašku a plakát Pretty Green!

17. října 2010 v 19:18 OASIS
Táta se včera vrátil z Londýna, kde se na mé doporučení taky zastavil v obchodě Pretty Green - značky oblečení Liama Gallaghera. A protože Liam má vybraný vkus a ve svém obchodě prodává krásné kusy, tak si tam táta koupil košili a mě přivezl plakát Liama.  Jo a ta košile byla zabalena do plátěné tašky Pretty Green, kterou jsem si okamžitě zabrala a budu s ní hrdě chodit po Praze.
Takovou tašku u nás v Čechách jen tak někdo nemá!


pretty green
plakát
pretty green
taška
pretty green
košile


gdsgd
Liam v košili :Dpretty green


pretty green
visačkapretty green


pretty green
pouzdro na účtenkupretty green
Účtenka. 120 liber je sakra hodně, ale za košili, kterou nosí Liam Gallagher to přece stojí!pretty green
exteriér obchodu


pretty green
interiér


pretty green
prodavač je jasný fanoušek Oasis :D

Hudební fotografové

15. října 2010 v 10:30 MUSIC PHOTOGRAPHERS
Další hudební fotografy už vemu jen tak rychle. Ke každému jsem přidala vždy aspoň jednu ukázku, ale doporučuju se také podívat na jejich webové stránky, kde je fotek mnohem více.ROGER SARGENT


hoult
Roger Sargent dělal ten výborný obal na desku Libertines


hoult
a taky má na triku tuhle slavnou fotku Oasis
GERED MANKOWITZ

gered mankowitz
The Rolling Stones

gered mankowitz
ano tu fotku co byla nedávno na obale NME fotil právě Gered Mankowitz.
DUSTIN RABIN

dusten rabin
Billy TalentDEAN CHALKEY

dean chalkey
Charlotte Gainsborough

dean chalkey
Plan B


dean chalkey
Sam Riley. Sam Riley hrál frontmana Joy Division ve filmu Control, ale sám má teké kapelu 10 000 Things.

dean chalkey
Dave GahanDANNY CLIFFORD

danny clifford
Kings of Leon


danny clifford
Dave Gahan
ANDY EARL

andy earl
krásná fotka Johhnyho Cashe


andy earl
The Kooks


andy earl
Manic Street Preachers

AMI BAREWELL

ami Barewell
The White Stripes


ami Barewell

Hudební fotografové 2

15. října 2010 v 10:22 MUSIC PHOTOGRAPHERS
Pokračování předešlého článku . . .


TOM SHEENAN

tom sheenan
Tom waits


tom sheenan
Bobby Gillespie
STEVE DOUBLE

steve double
Nick Cave


steve double
Hot Chip
ROCK ARCHIVE

rock archive
The Stone Roses


rock archive
Jeff Buckley

REBECCA MILLER

rebecca miller
Fran Healy (zpěvák Travis)


rebecca miller
The Verve

NICK PICKLES

nick pickles
The Whie Stripes


nick pickles
The XX

MICHAEL WILLIAMS

michael robert williams
Sergio z Kasabian


michael robert williams
The Drums


michael robert williams
La Roux
JAY BROOKS


jay brooksFranz Ferdinandjay brooks
The Gossip


jay brooks
Daniel Blumberg
KEVIN WESTENBERG

kevin westenberg
Coldplay


kevin westenberg
Richard Ashcroft

UK Music Video Awards 2010 výsledky

13. října 2010 v 14:21 HUDEBNÍ CENY
Včera večer byly vyhlášeny prestižní ceny za nejlepší videoklipy uplynulého roku.
Nejvíce cen suveréně získal Plan B a není se co divit, vždyť jeho klipy jsou jak malé filmy a on sám pracuje také jako herec i režisér. Moc jsem mu to přála. Cenu za nejlepší rockové video si určitě také zasloužili Ok Go za jejich klip This Too Shall Pass (určitě znáte to jak tam postupně padají věci. ) A také vyhráli hlavní cenu za video roku. Ok Go mají vždycky zábavné klipy.
V kategorii Nejlepší hudební reklama bylo nominováno dokonce video Kasabian - Football Hero. ( Takový ten projekt jak se fotbalisti strefují do akordů a hrají tak Club Foot.)A e vyhrál to Dizee Rascal, ale tomu to taky přeju. Jen škoda, že Blur v Hyde Parku nevyhráli nejleší live video, ale Damon Albarn si to vynahradil výhrou On Mellancholy Hill jako nejlepší animované video.
Tady jsou všechny výsledky:


Best Pop Video in association with Music Week
Cheryl Cole ' Parachute
Florence & The Machine ' Dog Days Are Over
Hurts' Better Than Love
Plan B ' Prayin'
Plan B ' She Said
The Hoosiers ' Choices

Best Rock Video
Biffy Clyro ' God & Satan
Blood Red Shoes ' Light It Up
Fanfarlo ' Fire Escape
Interpol ' Lights
OK Go ' This Too Shall Pass
Temper Trap ' Love Lost

Best Dance Video
Cinnamon Chasers ' Luv Deluxe
Hot Chip ' I Feel Better
Massive Attack ' Paradise Circus
Massive Attack ' Splitting The Atom
MIA ' Born Free
Miike Snow ' The Rabbit

Best Indie/Alternative Video in association with 3 Mills Studios
Charlotte Gainsbourg ft. Beck ' Heaven Can Wait
Foals - Miami
LCD Soundsystem ' Drunk Girls
The XX ' Islands
Who Made Who ' Keep Me In My Plane
Yeasayer ' Ambling Alp

Best Urban Video in association with Aimimage

Chiddy Bang ' Opposite of Adults
Jay Z ft. Swizz Beatz ' On To The Next One
Kanye West ' Power
Kid Cudi ' Pursuit of Happiness
Plan B ' Stay Too Long
Tinie Tempah ' Pass Out

Best Budget - Pop/Dance/Urban Video
Breakbot ' Baby I'm Yours
Example ' Watch The Sun Come Up (Devil's Gun Zeitgeist Remix)
Hecq vs. Exillion ' Spheres of Fury
Newport ' Newport (Ymerodraeth State of Mind)
The Candle Thieves ' We're All Gonna Die (Have Fun)
Ratatat ' Drugs

Best Budget - Rock/Indie/Alt Video

Ash ' Carnal Love
John Grant ' Chicken Bones
Jon Allen ' Dead Man's Suit
SOUR ' Hibi No Neiro
The Maccabees ' Young Lions
The Wave Pictures ' Sweetheart

The Innovation Award in association with Shots
Kanye West ' Power
One Frame of Fame
Pendulum ' Salt In The Wounds
Placebo ' The Never Ending Why
Sour ' Hibi No Neiro
The Johnny Cash Project

Best Live Coverage
Blur Live at Hyde Park
Paul McCartney ' Good Evening New York City
The Barclaycard Mercury Prize Sessions
The Killers Live from the Royal Albert Hall
The Prodigy ' Take Me To The Hospital (Live at Milton Keynes Bowl)
The Specials 30th Anniversary Tour

Best International Video
Lady Gaga ' Bad Romance
Lady Gaga ft. Beyonce Knowles ' Telephone
Lenny Kravitz & Justice ' Let Love Rule
Major Lazer ' Pon de Floor
OK Go ' End Love
The Hickey Underworld ' Blonde Fire

Best Music Ad ' TV or Online
Calvin Harris - Humanthesizer
Dizzee Rascal ' Tongue N' Cheek
Glen Millar ' The Very Best Of
Kasabian ' Football Hero
Ministry of Sound ' Electronic 80s
Robert Plant ' Band of Joy

Best Art Direction in a video

Cheryl Cole ' 3 Words
Katie Melua ' The Flood
Local Natives ' Airplanes
Plan B ' Prayin'
Robbie Williams ' You Know Me
Who Made Who ' Keep Me In My Plane

Best Styling in a video
Florence & The Machine ' Dog Days Are Over
Mystery Jets ' Dreaming of Another World
Plan B ' Prayin'
Plan B ' Stay Too Long
Tinashe ' Saved
VV Brown ' Game Over

Best Cinematography in a video in association with Panalux
Dancing Pigeons ' Ritalin
Foals ' Spanish Sahara
Laura Marling ' Rambling Man
Plan B ' Prayin'
Plan B ' Stay Too Long
The Maccabees ' Empty Vessels

Best Editing in a video
Hadouken ' Mic Check
Hot Chip ' I Feel Better
Jay-Z feat. Swizz Beatz ' On To The Next One
Laura Marling ' Rambling Man
Plan B ' Prayin'
Plan B ' Stay Too Long

Best Visual Effects in a video in association with BEAM
Audiobullys ' Only Man
Cheryl Cole ' 3 Words
Gramophonedzie ' Why Don't You
Iron Maiden ' The Final Frontier
Kanye West ' Power
Lily Allen ' Fuck You

Best Animation in a video
Benga ' Baltimore Clap
Breakbot ' Baby I'm Yours
Gorillaz ' On Melancholy Hill
Massive Attack ' Splitting The Atom
Paolo Nutini ' Pencil Full Of Lead
The Editors ' Eat Raw Meat

Best Telecine in a video
Biffy Clyro ' God & Satan
Cheryl Cole ' Parachute
DJ Fresh ' Gold Dust
Jay-Z ' On To The Next One
Plan B ' Stay Too Long
The Temper Trap ' Love Lost

Best Director in association with Promo News
Andreas Nilsson
Daniel Wolfe
Dave Ma
Jamie Hewlett & Pete Candeland
Keith Schofield
Saam Farahmand

Best New Director in association with Locomotion
Alexander Brown
Ben Newman
Fred & Nick
Hope Audikana
Tim Brown
Tom Kingsley

Best Producer in association with Rushes

Gail Davey
Leanne Stott
Phil Tidy
Sarah Tognazzi
Tamsin Glasson
Tim Francis

Best Commissioner in association with IMD Fastrax
Dan Curwin
Dan Millar
James Hackett
John Moule
Ross Anderson
Tim Nash

The Icon Award
Hammer & Tongs

Video of the Year
OK Go - This Too Shall Pass (Rube Goldberg Machine vsn) (EMI)