Září 2010

Jamiroquai – I’ve Been Hurtin

29. září 2010 v 14:38 JAMIROQUAI
Tak se jmenuje další song z alba rock Dust Light Star. Nedávno ho zahrálo jedno německé rádio a samozřejmě že to někdo nahrál a dal na YouTube. Docela našláplá rockovo funky soulová písnička. Jay Kay tam má hlas upravený nějakým alkoholovým filtrem :D. I like it.
Moshing, aneb když do vás na koncertě někdo vrazí

27. září 2010 v 13:24 RŮZNÉ
Moshing je anglický název pro činnost, kdy návštěvníci koncertů (takzvaní mosheři) do sebe vzájemně bouchají a strkají pro účel zábavy. Většinou se tak děje v kotli na koncertech tvrdší hudby jako metal, rock, punk a tak dále.
Moshing má také mnoho variací. Jako třeba "trashing" nebo extrémnější "Wall of Death", kdy je publikum navigováno členem kapely, ať jdou pořád dál a dál od sebe, až se ve prostřed utvoří dostatčně velký prostor ve tvaru obdélníku. Pak jakmile začne další song, obě strany se k sobě rozeběhnou a srazí se.
Z pozitivního hlediska může být moshing vnímán jako projev užívání si koncertu, ale vzniká při něm taky mnoho zranění. Stalo se také, že už někdo zemřel. Mosheři ale na svou obranu říkají, že rozhodně nechtějí někoho zranit a že dodržují nepsanou etiketu moshingu. Třeba , když někdo spadne, tak ho okamžitě zvednou zase na nohy, aby nebyl pošlapán.
Pojem moshing pochází z raných osmdesátých let z Ameriky, kde lídr kapely Bad Brains při zpívání slovem "mash" popisoval agresivní a často násilné tancování publika. "Mash it up" zase podle něj bylo zbláznit se nebo zešílet z tempa hudby. Ale díky jeho jamajskému přízvuku fanoušci slyšeli místo mash - mosh a tak to vzniklo.
Předchůdce moshingu - nazvaný "slam dance" má své kořeny v punku sedmdesátých let, jako forma tance pogo. Ale výrazy slam dance a moshing se často zaměňují a není to to samé. Slam dancing je mnohem více zběsilý spojený s pohyby jako mávání rukou a moshing je pomalejší.
Pak je známá ještě jedna verze moshingu, někdy nazívaná "hardcore dancing", kdy pár účastníků koncertu stojí v kruhu utvořenými ostatními fanoušky a hrozně tam řádí - běhaj a kopou kolem sebe, hází rukama. A kdo se k nim přiblíží tak pravděpodobně dostane ránu.
Je také mnoho kapel, ketré moshing odmítají a bojují proti němu , jako třeba Ian Mackaye zpěvák skupiny Minor Threat , nebo Smashing Pumpkins, potom co na jednom jejich koncertě byla byla ušlapána semnáctiletá dívka.
Bohužel i přesto, že proti moshingu tolik vystupují tak to není tak dávno, co na dalším jejich koncertě
v roce 2007 zemřel dvacetiletý muž.
V roce 2001 na astraulském festivalu Big Day Out (fanoušci Kasabian asi znají) při koncertě Limp Bizkit byla davem udušena dívka jménem Jessica Michalik. Vyštřovatelé potom kritizovali návštěvníky koncertu za jejich neukázněnost a bouřlivost a také zpěváka za pobuřující a zneklidňující komentáře během práce záchranářů. U soudu bylo potom také podáno mnoho obvinění, několik i na kapelu samotnou.
Jedna metalová skupina s příznačným názvem Dream Theatre vyřešila problém moshingu jednou pro vždy. Po několika koncertech, kde se jim tanec jejich publika zdál už nepřiměřěný se rozhodli, že už budou koncertovat jen v divadlech, kde si lidi prostě sednou a ani se nehnou. A bylo to vyřešeno :D
A máme tu i další pokroky například norská scéna black metalu moshing už úplně zavrhla a světová Gothic scéna také.

Když jsem se tak dívala na nějaké videa, tak jsem fakt ráda, že nejsem fanoušek metalu, protože co se děje na jejich koncertech, to už fakt hraničí se zákonem. To je důkaz, že některá hudba opravdu dokáže v lidech vzbudit agresivitu.
Já osobně jsem se nikdy moc s moshingem ani jinými praktikami nesetkala. Jen jednou na koncertě Kasabian byly nějaké náznaky, ale to byla spíš sranda. Pár lidí udělali takový malý kruh a dva ve prostěd se tak pošťuchovali.
Dofám, že pravý moshing nikdy nezažiju a vám to přeju taky..…..teda pokud nejste fanoušky metalu:D


Ukázky moshingu

Wall of Death

Tihle kluci vám ukážou všechny praktiky moshingu, řeknou vám, co se vzít na sebe a taky něco o etiketě.

Jamiroquai - Rock Dust Light Star obal desky

24. září 2010 v 17:26 JAMIROQUAI
Na obalu měla být původně fotka z koncertu v Hyde Parku, ale to jak je vidět nějak nedopadlo, tak je tam fotka z koncertuv Carcasonne ve Francii. Fotil to fotograf Mitch Jenkins, který také párkrát už Jaye fotil. Na svém blogu píše, že ten den vyfotil pár promo fotek pro Jamiroquai.
Mě obal nepříde úplně špatný, ale zdá se mi trochu levný a amatérský. Ještě k tomu ty disko čáry na podlaze jsou tam dodělané ve Photoshupu, protože tam při koncertě nebyly. Každopádně je dobré, že je na obale alespoň Jay, někteří fanoušci se trochu zlobí a říkají, že to zase podporuje myšlenku, že kapelu Jamiroquai tvoří jen Jay, ale co se dá dělat. Mimochodem je to teprve druhý obal z celkově osmi alb na kterém je Jay Kay.

jamiroquai rock dust light star album cover

VIDEO KDE JE ZACHYCENO JAK MITCH JAYE FOTÍ:


Jamiroquai – Blue Skies official video

24. září 2010 v 17:10 JAMIROQUAI
Trošku nestíhám psát články, protože Jamiroquai dnes zveřejnili oba dva videoklipy a k tomu ještě obal alba! Uf.
Takže. Blue Skies příběhově navazuje na předchozí White Knuckle. Bohužel i po dějové a výtvarné stránce je klip skoro stejný. Jay teď nelétá, ale pro změnu jezdí na motorce a dívá se zasneněně do slunce. (ale někdy by si ty brejle moch sundat! ). No máme alespoň štěstí, že v klipu vůbec vystupuje, né jako někteří že? Hodně to připomíná jeden klip Robbiho Williamse. Asi bych k tomu řekla to samé jako k White Knuckle, ale tohle video je asi o něco příjemnější. Prostřihy záběrů, kde Jay jen stojí a chvíli na něčem nejede jsou docela hezké :)

Jamiroquai – White Knuckle Ride videoklip

24. září 2010 v 16:40 JAMIROQUAI
Konečně! Dnes byl zvěřejněn videoklip k pilotnímu singlu Jamiroquai - White Knuckle Ride, který se natáčel v jižním Španělsku. Spilnil mé očekávání, že bude takový akčnější, protože se psalo, že Jay tam lítá v helikoptéře. Ale bohužel to je to jediné, co tam dělá. Asi se chtěl ukázat, jak se za tu dobu naučil lítat, tak tam dlouhé 4 minuty pronásleduje nějaké auto a na konci ani není nějaká pointa nebo tak. No nevím, asi to bude lepší vidět v televizi než na YouTube v né moc dobré kvalitě, ale bojím se, že ani potom se u toho klipu nebudu moc bavit. Písnička mě baví moc ale video? Možná by bylo dokonce lepší udělat klip jako ten sestřih předtím. Aspoň by to bylo rozmanitější.
(anketa v komentářích)
JAMIROQUAI - WHITE KNUCKLE RIDE (OFFICIAL VIDEOCLIP)


Zpěváci a jejich dvojníci

23. září 2010 v 11:09 RŮZNÉ
Občas v televizi pozorně pozoruju nějakého herce a říkám si: "Ten mi někoho připomíná?" Chvíli přemýšlím a pak na to přijdu. Takových lidí, kteří jsou někomu podobní je docela dost. A jelikož jsem především hudební blog, tak jsem vybrala jen "dvojníky" zpěváků. Můžete srovnávat .........DAMON ALBARN - JUDE LAW
Hodně fanoušků na webu říká, že Damon je podobný herci Judu Law a mají pravdu. Na téhle fotce je přímo k nerozeznání od britského herce.
Damon

Jude


A tady jsou dokonce na stejné fotce

DAMON ALBARN - OLAF LUBASZENKO
Damon má dokonce ještě dalšího dvojníka! Má prostě asi takovou univerzální tvář :D.
Nedávno jsem zase viděla skvělý film Je třeba zabít Sekala a všimla jsem si, že hlavní polský herec Olaf Lubaszenko vypadá hrozně jako Damon Albarn.DamonOlafDamonOlaf ve filmu Je třeba zabít Sekala
smějící se Damonsmějící se Olaf LubaszenkoJAY KAY - KEANU REEVES
Když jsem začínala poslouchat Jamiroquai a poprvé v životě jsem si prohlížela fotky jejich zpěváka, hned mě napadlo, že vypadá jako herec Keanu Reeves. A říkají to i další lidi. Myslím, že to hodně dělají ty úzké oči.


JAY KAY - PAVEL LIŠKA
Ano je to tak. Někdy mi připadá, že se Jay taky podobá českému herci Pavlu Liškovi. Podobné oči, vousy, délka vlasů. Napadlo mě to ale při sledování klipu Jamiroquai - Feel Just Like It Should, kde Jay Kay na začátku hraje takového debílka, stejně jak to často dělá Pavel Liška :D. Bohužel fotku Lišky už jsem k tomu nenašla.
Jay Kay v klipu:

DAVE GAHAN - SHIA LABEOUF
To že se Dave Gahan podobá tomuhle, v současnosti asi nejžádanějšímu herci, jsem zjistila v posledním filmu Indiana Jones, kde hraje takového frajírka. Má koženou bundu a vlasy vyčesané dozadu - přesně jako dave za svých mladých let. Ale podobá se mu i když vypadá normálně v civilu.


Dave:

Shia:ANDREW VANWYNDGARDEN - JAN POTMĚŠIL
Herec Jan Potměšil za mlada vypadal jako frontman MGMT.


Potměšil:BRUCE SPRINGSTEEN - ONDŘEJ VETCHÝ
Na tohle jsem přišla při sledování seriálu Okresní Přebor, jak tam Vetchý chodí namakaný jak Bruce Springsteen. Podobnost tělem i vzhledem :DIAN BROWN - OPICE

Prostě "Monkey Man" :D

A POKRAČOVÁNÍ SERIÁLU ZPĚVÁCI A JEJICH DVOJNÍCI MŮŽETE NAJÍT ZDE! : http://jamzone.blog.cz/1104/zpevaci-a-jejich-dvojnici-2-cast

Jamzone slaví své druhé narozeniny!

21. září 2010 v 20:03 RŮZNÉ
Dneska jsem zjistila, že je to přesně dva roky, kdy jsem založila tenhle blog. Tak chci všem poděkovat. Všem kdo sem pravidelně chodí i těm, co se sem dostanou jen náhodou. Doufám, že se vám mé články líbí. Já je píšu s radostí, hrozně mě to baví a naplňuje mě to. Snažím se, aby měl každý článek hlavu a patu, aby to nebyly jen dvě věty nějakých emocionálních výlevů, což je trend některých současných blogů. Snažím se, abyste se z toho vždy něco dozvěděli.
Na počátku založení tohole blogu stojí moje první nejoblínenější kapela Jamiroquai, kterou jsem měla tak ráda, až jsem se rozhodla založit blog a psát o nich články. Proto se také blog jmenuje Jamzone -
"jam" odkazuje na Jamiroquai a taky se mi líbilo, že se to dá chápat i víc nekonkrétně, prostě jako jamování v hudbě. No a "zone" znamená jako zóna, nic pod tím nehledejte.
Od založení blogu se hodně změnilo, už teď nepíšu jen o Jamiroquai a můj rejstřík se rozrostl o desítky skvělých kapel, které jsem za tu dobu poznala a taky už ho nenavštěvují jen tři lidi denně :D.

Tak se mějte a těště se na další články. Alyx ;-)

Kasabian - Open Air Festival fotky

20. září 2010 v 14:21 KASABIAN
Vím, že každý, kdo si chce najít fotky Kasabian na Open Air festivalu, tak si je bezproblému najde, ale já jsem úplnou náhodou narazila na krásné nekomerční fotky od jednoho profesionálního fotografa, které asi moc lidí zatím nevidělo.
Enjoy.kasabian open air festivalkasabian open air festivalkasabian open air festivalkasabian open air festivalkasabian open air festivalkasabian open air festivalkasabian open air festivalkasabian open air festivalkasabian open air festivalkasabian open air festivalkasabian open air festivalkasabian open air festival

Nominace European Music Awards 2010

20. září 2010 v 14:02 HUDEBNÍ CENY
Dnes byly oznámeny nominace na Ema 2010. Jako vždy žádná sláva, ale pár kvalitnějších interpretů se tam najde. Vlastně nechápu, když jsou to evropské ceny, proč nejsou nominovaní výhradně evropští interpreti? No nic.
Vyhlášení bude 7. Listopadu a hlasovat můžete zde http://ema.mtv.co.uk/vote

Pro modré jsem hlasovala já, některé kategorie jsem vynechala, protože to se fakt nedalo.


Best Rock
Kings Of Leon
Linkin Park
Thirty Seconds to Mars
Muse
Ozzy Osbourne

Best Alternative
Gorillaz
Gossip
Paramore
Vampire Weekend
Arcade Fire

Best Pop
Lady Gaga
Usher
Katy Perry
Miley Cyrus
Rihanna

Best Hip Hop
T.I.
Eminem
Kanye West
Lil Wayne
Snoop Dogg

Best Live Act
Bon Jovi
Lady Gaga
Muse
Kings of Leon
Linkin Park

Best Song
Usher "OMG"
Katy Perry ft. Snoop Dogg "California Gurls"
Eminem ft. Rihanna "Love The Way You Lie"
Rihanna "Rude Boy"
Lady Gaga "Bad Romance"

Best Male
Eminem
Justin Bieber
Usher
Enrique Iglesias
Kanye West

Best Female
Lady Gaga
Katy Perry
Miley Cyrus
Shakira
Rihanna

Best New Act
Ke$ha
B.o.B
Jason Derulo
Plan B
Justin Bieber

Best Video
30 Seconds to Mars "Kings and Queens:
Katy Perry "California Gurls"
Lady Gaga ft. Beyonce "Telephone"
Plan B "Prayin"
Eminem ft. Rihanna "Love the Way You Lie"

(nelze volit, ale já bych dala Plan B)

Best Push Act
Ke$ha
Alexandra Burke
Jason Derulo
Justin Bieber
Selena Gomez and The Scene
B.o.B
The Drums
Professor Green
Hurts
Mike Posner

Best World Stage Performance
Gorillaz
Katy Perry
30 Seconds to Mars
Muse
Tokio Hotel
Green Day

MTV EMA 2010 Regional Nominations: Best UK & Ireland Act
Rox
Delphic
Tinie Tempah
Ellie Goulding
Marina & The Diamonds

Hlasování do Q Awards 2010 otevřeno

18. září 2010 v 18:40 HUDEBNÍ CENY
Rady jsou nominace vítěze můžete ovlivnit svým hlasem, tak do toho !
Vyhlášení proběhne 25. října.

Ti, co jsou modře, tak pro ty jsem hlasovala já ;)

Breakthrough Artist Presented By Red Stripe
Ellie Goulding
Laura Marling
Lissie
Plan B
Villagers

Best New Act
Mumford & Sons
The Drums
The xx
Two Door Cinema Club
Wild Beasts

Best Video
Arcade Fire - We Used To Wait
Biffy Clyro - The Captain
Chase & Status - End Credits (ft. Plan B)
Gorillaz - Stylo
Vampire Weekend - Giving Up The Gun

Best Live Act
Green Day
Kasabian
Lady Gaga
Muse
Pendulum

Best Album Presented by Ravenswood Wine
Arcade Fire - The Suburbs
Gorillaz - Plastic Beach
Paul Weller - Wake Up The Nation
Plan B - The Defamation Of Strickland Banks
The National - High Violet

Best Track Presented By Barclaycard Unwind

Biffy Clyro - The Captain
Florence And The Machine - You've Got The Love
Mumford & Sons - The Cave
Owl City - Fireflies
The xx - VCR

Best Female Artist (New for 2010)
Corinne Bailey Rae
Ellie Goulding
Florence And The Machine
Lady Gaga
Laura Marling

Best Male Artist (New for 2010)
Brandon Flowers
Dizzee Rascal
Paolo Nutini
Paul Weller
Plan B

Best Act In The World Today Presented By RSV
Arcade Fire
Green Day
Kasabian
Kings Of Leon
Muse

Next Big Thing (New for 2010)
Nominations will be announced shortly.