Duben 2010

Kasabian - Empire : fotky z nátáčení videoklipu

28. dubna 2010 v 19:09 KASABIAN
Tuhle spoustu fotek jsem našla na stránkách profesionálního fotografa, který dokumentoval i natáčení asi nejslavnějšího klipu od Kasabian - Empire. Tady jsou jeho stránky http://www.georgenicolae.ro/
Já studuju fotografii na vysoké škole a z mého pohledu si myslím, že jsou ty fotky docela kvalitní. Tak přeju příjemné pokoukání....

rereztzqr
zthtzre
tqeww
gregregg
rereererw
dsaafw
ererrew
iev
fewfewf


Gorillaz live

23. dubna 2010 v 19:19 GORILLAZ
Vždycky jsem si říkala, jak Gorillaz hrajou na koncertech, když jsou virtuální kapela? Vím, že na krátká vystoupení třeba na předávání hudebních cen používali techniku promítání postaviček na jednotlivá nedviditelná plátna a pak to vypadalo jako 3D. Ale celý koncert bez živých lidí? To už musí být nuda.
Tak jsem se koukla na YouTube na jejich koncert v Manchester Opera House z roku 2006 a mile mě to překvapilo. Tady už žádné 3D prokce nebyly, ale hudebníci byli tentokrát skryti jen za poloprůhlednými plachtami a diváci mohli vidět jen jejich obrysy. Ale takhle skrytí byli jen stálí členové kapely, ostatní přizvaní zpěváci a hudebníci byli normálně vidět, takže to žádná nuda nebyla. Střídá se tam plno různých lidí a to dělá kocert opravdu rozmanitým a zábavným. Strašně se mi líbí jak tam při písni Dirty Harry nastoupí sbor dětí a strašně si to zpívání užívají. Né žádné strnulé seřazené děti v uniformách.
Pak tady dávám ještě na ukázku nedávné vystoupení na Coachella festivalu. Tady už Gorillaz presentují novou desku Plastic Beach a jsou tam dokonce všichni vidět. Už žádné skrývání!. Damon tam poskakuje ve svém pruhovaném triku a povislých kalhotech a všichni se hrozně baví. Všechno je to v takoém námořnickém stylu. Samozřejmě, že nemůžou na jeden koncert pozvat všechny lidi, co na albu zpívají, tak třeba Snoop Dogg je tu jen pomocí projekce a ani Lou Reed nepřijel, ale je tu třeba Bobby Womack, který si ve Stylu hodně mění text k obrazu svému. A je tu i zpěvačka Red Dragon, která zpívá s Damonem píseň Binge a taky výbornou Empire Ants.
Výborný koncert fakt doporučuju. Jednou bych je taky chtěla vidět.
(Ještě přidávám záznam z Brightonu kde je Damon hodně blízko.)Začátek koncertu v Manchestru. Začíná se songem, který neznám a pak je Kids With Guns. Záznam celého vystoupení vyšel i na DVD.Dirty Harry ( v Manchesteru)Začátek vystoupení na Coachella. Orchestr hraje instrumentální intro a pak Snoop Dogg - Welcome To The World Of The Plasic Beach. To je úžasný, jak tu příběhovost, kterou má album drží i na živých vystoupeních:)Stylo. Jen Bruce chybí ;-)Empire Ants:Tentokrát koncert v Brightonu a One Mellancholy Hill:


Reklama na koncert Jamiroquai

20. dubna 2010 v 18:36 JAMIROQUAI
V italském vydání magazínu Rolling Stone jsem našla malou upoutávku na koncert Jamiroquai v Neapoli. Bude tenhle obrázek na novém albu? Nebo jen napovídá, že příští hudba Jamiroquai bude více do diska? Baví mě o tom takhle přemýšlet, ale nechám se překvapit. (ale hlavně ať už to je brzo:)

žtfuzgjh

Zbrusu nový song Blur - Fool`s Day

17. dubna 2010 v 19:16 BLUR
Dnes po sedmi letech vyšla nová písnička od skupiny Blur. Je to při příležitosti Record Store Day, kdy vždy 17. dubna oslovení interpreti vydají nějaký nový singl, který je vydán na sedmi palcových vinylech a jen v  limitované edici 1000 kopií. Je to na podporu malých nezávislých prodejen desek a vůbec desek obecně. Tady jsou stránky http://www.recordstoreday.com/Home.

A tady je ten nový kousek od Blur. Ověřila jsem si to a je to fakt on. Na první poslech se mi zdá docela dobrý. Možná se jen moc podobá písním od ostatních britským indie kapel.


Nejlepší obaly alb

12. dubna 2010 v 17:03 OSTATNÍ HUDBA
Předtím než jsem chtěla napsat tenhle článek, tak jsem si vygooglovala "best album artworks" a našla jsem desítky úžasných obalů alb. Je strašně těžké vybrat jen ty nejlepší, takže tenhle výběr neberte tak vážně. Spíš jsem se dívala na estetickou stránku věci a vybírala jsem jen to co znám. A taky jsem spíš vybírala skupiny, které si za celou svou dráhu dávají záležet na svých obalech a né že se jim náhodou jednou něco povedlo.


Velvet Underground &Nico

První album Velvet Undreground, ke kterým se ještě připojila německá zpěvačka Nico. Deska se stala hodně slavná právě díky obalu od Andyho Warhola, jež byl dokonce manažerem skupiny. Žlutý banán s nápisem "Peel Slowly and See" ("Pomalu oloupejte a uvidíte"). Po stržení obrázku žlutého banánu se na jeho místě objevil oloupaný růžový banán. Prostě jsem tohle album nemohla vynechat. Krásný jednoduchý obrázek s nápadem. Hm, asi si půjdu dát banán.....

hjhjh

kjkk


Joy Divison - Unknown Pleasures

Jeden z nejlepších obalů co znám. Zase je z debutové desky téhle legendární kapely.
Obrázek je z Cambridgské encyklopedie astronomie a jsou na něm zachyceny pulsy první neutronové hvězdy PSR B1919+21 která byla objevena. Těmto hvězdám se říká pulsary, ze složeniny slov
pulsing star. Neuvěřitelné, co?.
Obrázek má v originálu v knize ty barvy negativně a kapele ho navrhnul jejich bubeník Stephen Morris.

nlkk


Depeche Mode - Sounds Of The Universe

Depeche Mode si hrozně zakládají na výtvarné stránce svých produktů. Poslední album je výborně graficky zvládnuté. A znak na obalu je dost výrazný a vystihuje náladu alba. Uvnitř jsou fotografie od jejich dvorního fotografa Antona Corbijna. Grafiku navrhovalo britské studio Tea Design s Adrianem Schaugnessym. Na svých stránkách popisujou, jak celá práce postupovala.
Už v červnu byli požádáni o návrh obalu. V prosinci přišel Corbijn vybrat definitivní
logo. V červnu to schválili členové DM, nahrávací společnost a Anton. V březnu to to šlo do tiskáren a dubnu to všechno vyšlo.

estzhKings Of Leon - Only by The Night

Kluci z Nashvillu mají vždy výborné obaly, hlavně tedy singlů, kde je často nějaká jednoduchá fotka, spíše detailní struktury a čistá grafika. Obal jejich posledního alba je sestaven z koláže fotek jakých si opeřenců. Trošku se podobá druhému albu kde fotky hlav členů taky vytváří nějaký nový obrazec.

esrtg

nemůžu si odpustit sem nedat ještě obrázek k singlu Notion:
jhjhTravis - The Boy With No Name

Travis mají takový svůj styl fotek, že se vyfotí ale z takové dálky, že skoro nejsou vidět. Mnohem důležitější je na té fotce to okolní prostředí. To mi přijde senzační a zábavné. Je vidět , že nejsou vůbec nafoukaní. Stejně tak se vyfotili i na albu The Boy With No Name. K obalu samotnému jsem nic nezjistila, ale zajímavý mi přijde název. Zpěváku Franu Healymu a jeho manželce se narodil syn a oni pro něj ani po čtyřech týdnech neměli jméno - proto "chlapec bez jména".

hgrsdtzfuh


Broken Bells

Skoro jsem sem zapoměla dát podle mě nejlepší obal posledních týdnů. Nová formace Broken Bells a její debut. Nevím co to je, ale je to krásné.

fršf

tady ještě singl High Road:

efewf
Animal Colectivve - Merriweather Post Pavilion

Tady to je takový bonus. Já tuhle skupinu moc neznám, ale zaujal mě obal jejich alba. Je to obrázek od japonského psychologa Akioshi  založený na optické iluzi. Ne, nejste blázni i mě se zdá , že se to hýbe :D

erdt

Jeďte na Glastonbury

10. dubna 2010 v 11:41 OSTATNÍ HUDBA
Asi každý opravdový hudební fanoušek by chtěl někdy zažít Glastonbury - největší a nejvýznamější hudební festival na světě.
Glastonbury probíhá každý rok poslední víkend v červnu. O vstupenky je vždy tak obrovský zájem, že jsou vyprodané, aniž by se ještě vědělo, kdo tam vůbec vystoupí. Například v roce 2008 se 150 000 vstupenek prodalo za 2 a půl hodiny a to se myslím musíte ještě registrovat a snad dokonce i připojit váš portrét. Vstupenka na celé tři dny stojí v přepočtu asi 5400 Kč, což opravdu není málo. No ale pokud se někdy opravdu na festival dostanete, tak určitě nebudete litovat.
Nejde tam jen o hudbu, ale především o nepřekonatelnou atmosféru léta, pohody, nekončící párty a zábavy. Zažijete tu plno zážitků a potkáte plno zajímavých lidí.
Glastonbury je multižánrový festival a tak uslyšíte všechno možné přes Rock, Indie rock, Dance, World Music, Elektronická hudba, Reage, Folk atd. Ale taky tu můžete shlédnout divadelní nebo taneční vystoupení či kabaret. Najdete tu kolem osmdesáti pódií, kde se každý rok koná kolem 800 představení. Bohužel tu skoro každý rok prší a půda se pak promění v úplnou bažinu, ale situace se trochu zlepšila díky odvodňovacím kanálům.
Mě nejvíc fascinuje, jak festival vzniknul. Farmář Michael Eavis viděl v roce 1970 se svou manželkou open air koncert Led Zepellin a po něm se rozhodl na svém pozemku také uspořádat festival. Na
svou "zahrádku" pustil 1500 lidí a od každého vybral jednu libru. Ti si pak měli možnost poslechnout například Marca Bolana nebo Ala Stewarta. Festival se v tu dobu jmenoval Pilton Festival. Podle vesnice vzdálené 10 kilometrů od městečka Glastonbury. No a od té doby přibývali návštěvníci i interpreti až se festival rozrostl do dnešní obří podoby a žije dodnes. Jediný čeští zástupci ,kteří tu kdy hráli jsou Gipsy.cz a Markéta Irglová.
Glastonbury si hrozně zakládá na ekologice, třídí odpad, zakládá komposty. Ředitel festivalu dokonce rozhodl, že každých pět let festival nebude, protože se půda musí nechat taky zregenerovat. Velká část vydělaných peněz festivalu putuje na charitu. Možná právě za to dostal Eavis řád rytíře od britské královny. S organizací festivalu mu dříve pomáhala i manželka, ale od té doby co zemřela. Tak její funkci zastoupila jejich dcera Emily.
O Glastonbury byl v roce 2006 také vydán výborný dokument. Režisér
Julien Temple natáčel každý rok a pak z toho sestříhal krásný snímek zachycující především jeho
historii, atmosféru a lidi. Mě třeba zaujalo, jak lidi přelejzaj obrovské kovovové bariéry aby se tam dostali zadarmo. Kolem hradeb objíždí policie v džípech a chytá je. Fakt doporučuju.

Tady jsou oficiální stránky http://www.glastonburyfestivals.co.uk/ . Jen nechápu proč má takovýhle festival tak srandovní a amatérsky vypadající stránky.

Výborné video (také od Juliena Templa) nám ukáže jaké by to bylo vidět hrát Jimiho Hendrixe na Glastonbury. A nejlepší je ten konec;-)
Tady v hrabství Somerset se festival koná (přesněji: jak je ta svislá řada tří oblastí v pravo tak je to ve středu té prostřední:-)
uzud


Takhle to vypadá mimo sezónu:
zradx

a tady už to jede:
(před slavnou Pyramid Stage)
jjhkjhk
kjj

a v noci:
uzuiu

každý rok se na konci června rodí nové městečko s tisíci obyvateli
jjjh

jezdí sem i hodně rodin s dětmi
jjhj

konají se tu mnoho představení pro pobavení
hjkjhk

největší nepřítel festivalu - voda
fef

umělci tu vytvářejí svá díla
uzuzuzid

Michael a Emily Eavis
jjjh

Gorillaz: Plastic Beach - recenze

1. dubna 2010 v 19:51 GORILLAZ
wwefged
Takže, normálně bych tuhle recenzi asi vůbec nenapsala, ale prostě si nemůžu pomoct.
Pořád na tohle album čtu samou chválu. Q magazinne mu dal pět hvězdiček s podtitulem "už teď je to album roku". Na musicserveru to má 9/10, jednu dobu to bylo nejprodávanější album na iTunes Store a tak dále. Řikám si: to se sakra všichni zbláznili? Já považuju Damona Albarna za jednoho z nejtalentovanějších lidí na světě. Mám ráda všechno, co dělá. Miluju Blur, Gorillaz mám taky docela ráda, ale považovat Plastic Beach za jedno z nejlepších alb?
To teda nevím.
Strašně se mi líbí, že z albumu je cítit nějaký příběh a má specifickou atmosféru ostrova z odpadků. Taky se příjemně poslouchá, třeba při práci a hrozně mě baví
koukat se na jeho obal, který mám teď jako wallpaper. No, ale to je tak všechno. Kromě úžasného Styla tu není žádný další výrazný a zapamatovatelný song. Všechno se vám slije dohromady. Zpívají tu skvělí hosté, ale nějak tu nevynikli. Každopádně největší přednost alba je, že je obrovsky žánrově rozmanité, takže si tu každý najde své. Je to taková směsice regge, klasická hudba, rap, pop, elektro,70', 80' léta, ethno atd. A taky je hodně originální a nadčasové, ale to ještě neznamená že je skvělé. Já říkám "docela dobré" a hodnotím ho třemi hvězdičkami z pěti. ***


1.Orchestral intro **
(ty hvězdičky u instrumentálek neberte moc vážně)
Hezký filmová symfonie, která nás uvede nás do příběhu a my citímě, že tady něco opravdu začíná.

2. Welcome To The World Of Plastic Beach **
Á Snoop Dogg. Můj nejoblíbenější rapper. Ale aby bylo jasno. Já teda hip-hop skoro vůbec neposlouchám, ale tenhle žánr nezatracuju a respektuju ho. Vím, že existuje pár lidí , kteří ho dělají moc dobře a pár písní taky mám.
Tenhle song ještě ujde. Líbí se mi rytmus bicích a basa. A Snoopy má super hlas.

3. White Flag **
Jak soundtrack k nějakému animáči o opičkách. (No ono to vlastně tak je:-) No trochu moc dětský a rap není ničím zajímavý.

4. Rhinestone Eyes ***
Ha konečně Damon! Ten to vždycky svým zpěvem zachrání. Moc se mi líbí ten přechod jak se to rozjede. Docela to má šťávu. (a zajímavý název).

5. Stylo *****
No už jsem o tom tady psala. Jeden z nejlepších songů, co jsem kdy slyšela. Kvůli tomuhle jsem si také celé album poslechla, protože jsem si myslela, že ostatní písně budou neméně dobré. No spletla jsem se. Chytlavá rytmus bicích vinoucí se celou písní suprově doplňuje všechny zpěváky. Damon, Mos Def, Boby Womack, všichni zpívají jinak ale všichni výborně.
Díky nim je to hrozně rozmanité a vůbec se nenudíte. Takové někdy skoro nepostřehnotelné dovětky jako "juice","right now" nebo "that's what I'm talkin about" mě hrozně baví. (Umím skoro celý text nazpaměť ;-) Už teď má Stylo jistou nominaci na Jamzone Awards.

 6. Superfast Jelyfish ***
Superychlá medúza - to je název!
No taková roztomilá písnička. Rap je tady asi nejlepší ze všech písní. Líbí se mi když si rapeři melodií textu víc pohrávají, něco natáhnou , zkrátí a tak. Nejlepší část lyrics " I come in last, but just in time for breakfast ":D

7. Empire Ants ****
Asi druhá nejlepší píseň alba.
Začíná tak jemně a zasněně a pak najednou se přidá nějaký ostrý sampler a po něm bicí a pak ještě sametový hlas jakési zpěvačky a je z toho moc příjemná taková housová záležitost.

8. Glitter Freeze *
Druhá instrumentálka. Nezajímavá.

9. Some Kind Of Nature ****
Lou Reedův rockový hlas dobře kontrastuje s elektronickou lehce naivní hudbou a Damonovým zpěvem. Super experiment. (a zase výborný název)

10. On Mellancholy Hill **
Začíná to jak písnička od Michala Davida, ale to neva. Na retro diskotéku dobrý.

11. Broken ***
Příjemný song. Damonův hlas má hrozně hezkou barvu......it's broken...oooh noooo.......~~~``~`

12. Sweepstakes **
Dost slabé. Moc kolovrátkové. Hmmm nevim,

13. Plastic Beach ****
Funky disco ze seriálu Návštěvníci . Jo jede to.

14. To Binge ****
Hezké. Nevím proč mi to připomíná To The End od Blur.

15. Cloud Of Knowing **
Vypadá to jako krásná písnička, ale mě to prostě nějak nebaví. Ale každopáně je Bobby Womack zpěvácký bůh.

16. Pirate Jet **
A příběh končí......