Srpen 2009

Hlasujte pro koncert Kasabian v Praze!

16. srpna 2009 v 18:55 KASABIAN
Prosím podpořte koncert Kasabian v Praze stačí když kliknete sem www.eventful.com, potom na Demand it, vyplníte pár informací a je to! Pak už nemusíte vyplňovat nic a můžete podpořit i další interprety. Můžete si také nechat zasílat informace o tom kdo zrovna jede tour nebo jaké koncerty budou v České Republice. No nestojí to zato? Kasabian v Praze zatím podpořili jen 2 lidi a to jsem já a má sestra ;-D. Tak s tím něco udělejme nebo místo k nám pojedou radši na Honolulu. Tam maj alespoň 3 fanoušky
Prosím. Prosím.
Vydání nového alba Jamiroquai v lednu 2010, nový singl v listopadu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

16. srpna 2009 v 11:13 JAMIROQUAI
Tak tohle píše Max, který se nedávno na jednom koncertě setkal se členy skupiny. Dále se dozvěděl, že album je hotové z 90% a bude dokončeno a předáno nahrávací společnosti už v září. Album bude podporováno velkolepou tour která odstartuje asi v dubnu. Pojede se po Evropě, Asii, Jižní Americe..... prostě všude.
Juhůůů........už se nemůžu dočkat. Oslavujeme:EDITACE 30.8.2010: Pozor změna! Album vyjde až 1. listopadu, více čtěte zde http://jamzone.blog.cz/1008/space-cowboy-se-vraciHlasujte pro to, aby k nám přijeli Kings of Leon

11. srpna 2009 v 18:35 KINGS OF LEON
Prosím podpořte koncert Kings of Leon v praze stačí když kliknete sem www.eventful.com, potom na Demand it, vyplníte pár informací a je to! Pak už nemusíte vyplňovat nic a můžete podpořit i další interprety. Můžete si také nechat zasílat informace o tom kdo zrovna jede tour nebo jaké koncerty budou v České Republice. No nestojí to zato? Kings of Leon v Praze podpořilo už 34 lidí. To není málo, ale jak vidíte, tak to stále nestačí. Tak neváhejte!

Kasabian - West Ryder Pauper Lunatic Asylum: recenze

10. srpna 2009 v 19:41 KASABIAN
Třetí řadové album skupiny z Leicesteru nese název po jednom léčebném ústavu. V překladu něco jako Azyl pro chudé šílence. Zvuk alba bych popsala jako garážový rock smíchaný s elektronickou někdy psychedelickou hudbou, někde okořeněný vlivy indické či japonské hudby, což vytváří opravdu zajímavou směsici. Když poslouchám celé album od začátku do konce , připadá mi, jako soundtrack k nějakému příběhu psychotického vraha odehrávjící se v dávných dobách na divokém západě. Určitě je dobré desku poslouchat celou, protože má opravdu atmosféru, je rozmanitá a nenudí. Kasabian jsem poznala až od tohodle alba a z předchozích znám zatím jen singly, takže ho moc nemůžu s ostatními srovnávat, ale už jen podle singlů se mi zdá, jako jejich nejlepší. Podívejte se třeba na ohlasy posluchačů na iTunes store. Je to neuvěřitelné, ale hodnotilo ho 585 lidí a 508 dalo 5 hvězdiček! Objevují se tu nadpisy jako "čekal jsem, že to bude dobré, ale né takhle dobré", "Sergio Pizzorno=genius", "pět hvězdiček není dost", "úžasné" atd.... Mě nezbývá než souhlasit. Konečně poctivá hudba, která má šťávu a na nic si nehraje. Né jako ty dnešní ukňourané kapely.
Není co dodat - celkové hodnocení 5 hvězdiček z pěti možných.Underdog ****
Výborný dynamický začátek, který celou píseň otevírá a klidný konec, který jí uzavíra. Prostě z toho cítíte, že je to dotažené. Jinak je to příjemná kytarová písnička, kterou si zpíváte spolu se zpěvákem a elektronika ji ještě přidává říz. Píseň byla také použita do reklamy na novou Sony Brávii. (Najděte si na You Tube taky acoustic verzi na You Tube - doporučuju).

Where Did All The Love Go? ****
Třetí singl desky je opravdu chytlavý. Super smyčce v pozadí. Přidání ethno hudby povyšuje song zase výš a pak přichází výborná pomlka, jež rozbije hrozící jednotvárnost. Super.

Swarfiga***
Instrumentálky často slouží jako vata, ale tuhle si klidně vždy poslechnu. Výborný psychedelická přestávka pro načerpání sil na další song.

Fast Fuse ****
Správně ostrý nářez :-)
Úžasný konec.... Heaven may come.And heaven may call.But I won't be there[Hey hey!]...

Take Aim ****
Jako soundtrack k filmu. Syrová kytara a Sergův přiopilý hlas - dokonalá kombinace.
Nejlepší část je ta vysoká kytara (či co je to) po refrénu. And what's again now? Thick As Thieves.

Thick As Thieves ****
Taková kytarovka co si všichni rádi zaspívají spolu. Všechny nástroje jsou krásně slyšet. Chválím Toma za skvělý zpěv.

West Rider Silver Bullet ***
Westernový soundtrack s příměsí čínské hudby - to umí jen Kasabian. Se zpěvem vypomáhá herečka ze Sin City. Jinak trochu nuda, ale zachraňují to velkolepé smyčce.

Vlad The Impaler *****
Už jsem o tom mluvila v samostatném článku. Není co dodat. Jedna z nejlepších písniček na světě. Nabitá, ostrá, výborný text, klip....prostě vše. Připomíná mi rapovej song. Mám to jako vyzvánění na mobilu :-)

Ladies And Gentlemen **
No docela se vymyká z alba, bohužel do špatného směru. Nuda. Pořád se opakuje.

Secret Alphabets ****
Tajemný začátek, přidá se kytara, pak bicí a už to jede. Krásná jakoby zastřená píseň (jestli víte co myslím). Připadá mi , že to zpívají v alkoholickém oparu, hudba slábne až nakonec usnou. Trochu Harry Pottrovský závěr, ale nevadí to.

Fire *****
První sigl desky jako vždy s "filmovým" klipem. Na začátku nás dlouho napínají, tak aby jsme potom měli ještě větší radost z našláplého refrénu. Tenhle kontrast nezi pomalým a rychlým zpěvem je úžasný. Super zpěv Sergia jež refrén podbarvuje.

Happines ***
Další song, který se trochu vymyká. Příjemný, pozitivní, gradující do gospelového závěru. Vhodně uzavírá album.

Kasabian - Vlad The Impaler

3. srpna 2009 v 18:02 KASABIAN
Vlad The Impaler je druhý singl z nové desky West Ryder Pauper Lunatic Asylum. Vybrali ho myslím skvěle, už když jsem ho prvně slyšela, tak mě zaujal. Pořád mi potom znělo to co tam v pozadí volá Sergio. Zní to jako "Ke-duc-ke-boots!Ke-duc-ke-boots Yeah!" Myslela jsem, že je to něco s botama a pak se dovím, že je to Get loose, get loose!
Vlad The Impaler je hrozně ostrý progresivní song, někdy mi připomíná rap. Je to jedna z nejlepších písní alba a má taky super videoclip, na kterém se podíleli dva herci z Ajťáků (seriál). Ten černý podivný metalák (hraje hlavní roli) a černoch Moss.
Pokoušela jsem se přeložit text písně, ale neberte to moc vážně.
Je to opravdu volný překlad a nedává moc smysl. Vše asi lépe pochopíte z klipu. (You must see it!)Vláďa nabodávač

Tváří kontroluju, jdu po pláži
smažím se v horkém kotli jež se mnou hýbe
kácíse mi mé diamantové zuby
prosté věci v životě jsem ztratil
musíš mít svědka
je to tvé poslední útočiště
má poslední repríza

Všichni mí přátelé jsou ostří jak břitvy
podřežou tě když se dotkneš vypínače
prvotřídní holky pověšené ve výtazích
teď máme patro

Sakra!

Uteč,uteč
uteč,uteč
uteč,uteč
uteč, staň se volným!

Nemůžeš mě minout stále žiju
v plášti z hadí kůže obhajuju vraha
přijď a ucítíš že stále přežívám
šprýmař se s tebou setká na druhé straně

Benshire slyším tě volat
Musíme pozvednout smrt potřebujem vyburcovat lidi!
podřezaný krk, krev utíká rychle
je to pravda
Prosté věci v životě jsem ztratil
musíš mít svědka
jsme poslední beatníci
ztracení kacíři

Všichni mí přátelé jsou ostří jak břitvy
podřežou tě když se dotkneš vypínače
poslouchej všechny maškarády
teď máme patro
teď máme patro

Uteč,uteč
uteč,uteč
uteč,uteč
uteč, staň se volným!

-"- (2x)

Chcípni!

Uteč,uteč
uteč,uteč
uteč,uteč
uteč, staň se volným!

Nemůžeš mě minout stále žiju
v plášti z hadí kůže obhajuju vraha
přijď a ucítíš že stále přežívám
šprýmař se s tebou setká na druhé straně

Je to tvůj život

Uteč,uteč
uteč,uteč
uteč,uteč
uteč, staň se volným!