Paolo Nutini Sunny Side Up - recenze

9. července 2009 v 19:51 |  PAOLO NUTINI
Tak tohle bude poprvé, kdy budu muset více kritizovat.
Paolo se na své desce vydal hodně jiným směrem. Podle mne, ale špatným. Deska je mnohem více country. Já proti tomuhle žánru nic nemám, county může být i dobré. Myslím, že Paolo to ale nezvlád. Kdyby to bylo alespoň originální nebo by se snažil do toho vnést něco ze svého mladého ducha. Takhle to zní jako by to zpíval nějaký děda. Na Paolovi je nejzajímavější ten jeho zvláštní vypitý hlas, ale v kombinaci s touto hudbou to nepůsobí moc dobře.
Už na své první desce měl náznaky do country, ale to mi vůbec nevadilo. Teď je to až moc. Asi na něj působili také hudebníci v kapele. Koukala jsem, že nejsou zrovna nejmladší.
Také jsem četla, že některé songy vznikly jen tak při improvizaci ve studiu. Možná je to z toho cítit. Některé si jsou moc podobné, neupravené atd.
Zajímalo mě, co na to říkají ostatní. Četla jsem si nějaké ohlasy a recenze. Buď byly hodně pozitivní nebo hodně negativní. Já si teda při jeho poslechu připadám někdy jako na vesnické tancovačce.
Druhé album Paolo Nutiniho bylo mé druhé nejočekávanější v tomto roce (hned po DM), ale bohužel mě zklamalo. Doufám, že se Paolo vrátí ke své dřívější tvorbě. Já mu věřím, že příště to bude lepší. Stejně bude stále jeden z mých nejoblíbenějších zpěváků.

Konečné hodnocení ** z celkových pěti hvězdiček.

Hodnocení jednotlivých songů:

Ten Out Of Ten **
Už první song napoví jaká to asi bude pohroma. Některé malé kousky jsou dobré ale jinak .
Na chalupu dobrá.

Coming Up Easy ****
Hurá, lehčí odklon od country. Hezky se poslouchá, jen někdy až moc připomíná Amy Winehouse. Příjemná klidná melodie. Podobně jako Candy graduje do super závěru, kde se to rozjede. Mohl by to být další singl.

Growing Up Beside You **
Trochu jako od Kings Of Leon, ale mnohem horší. Hů hů hůůůů… to snad nemyslí vážně?

Candy *****
První singl, jež už jsem zhodnotila ve starším článku. Asi nejméně country písnička a nejvíce chytlavá, proto asi také byla vypuštěna do rádií a dostala zdařilý klip. Krása. Kdyby se tak Paolo takového stylu držel po celou desku. Krásně se rozvíjí až do energického konce.

Trics Of The Trade *
Nevím co k tomu říct. Nuda. Není se čeho chytit. Poslechnete si to a za vteřinu nevíte jak byla ta melodie.

Pencil Full Of Lead ***
Všimněte si, má strašně podobný začátek jako Alloway Groove z prvního alba. No co ale pak následuje. Jsme snad na myslivecké besedě? Není to špatná píseň, má docela šťávu, ale kdyby tam nebyla ta trubka!!§..ů§ů-3$%&*(@# Když tam hraje, tak si připadám trapně, že to vůbec poslouchám.

No Other Way *
No comment.

High Hopes ***
Veselé, hravé. Jde to.

Chamber Music *
Zní jako lidová irská nebo skotská písnička co už se zpívá roky.

Simple Things *
To samé jako u Trics Of The Trade, ale je dobrý, že se to víc rozjede.

Worried Man ****
Moc hezká kytara. Cítím z textu, že je tam nějaký příběh. Krásně by to viniklo ve sborovém zpěvu u táboráku. Mohl by to být třetí singl.

Keep Rolling *
To nejhorší nakonec? Ježiš proč to radši nekončí Worried Man. Nuda. Na konci to vypadá, že bude ještě naděje v podobě skryté písně a ono nic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elza Elza | 19. března 2011 v 13:52 | Reagovat

Ahoj,bohužel nemůžu souhlasit...Myslím, že se Paolo konečně proměnil z toho "slaďouše", který hrál italopopík a začal s něčím mnohem dospělejším. A není to jen country. Soul, SKA, dixieland a trochu keltské muziky? A to, že zní lidově? A okoukaně? Je krásná a lehká. ...Me and my Rose on my big trampoline... Mě deska moc bavila. S jedním však souhlasím... Keep Rolling je trochu na hraně... S pokorou E

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama