Kasabian

17. července 2009 v 19:28 |  KASABIAN
Můj druhý objev v krátké době je britská skupina Kasabian. Vlastně jsem je už znala před pár lety, kdy jsem v Medúze viděla klip Shoot The Runner a moc se mi to líbilo, ale né natolik, abych se o to zajímala dál. V nedávné době jsme spíš tak pro zajimavost koukla na MTV2 na pořad Top 5 Kasabian, abych je líp poznala. Po shlédnutí to se mnou nic moc nedělalo, ale zachvíly jsem si řekla: "Já si to musim pustit znova, dyť je to výborný!" A už to jelo.
Co bych o nich řekla? Jejich styl je míchání strého rocku s elektronikou, což dělá jejich hudbu ještě zajímavější. Je to jak se říká hodně "špinavé", neupravené a to je jen dobře (aspoň pro mě). Všichni je k někomu přirovnávají, že jsou jako Primal Scream, Oasis atd. Mě tedy nikoho nepřipomínají a naopak mi připadaj hodně osobitý a to i v image. Nosí podivné staré oblečení a vypadají jak hospodský povaleči J. Zpěvák Tom Meighan ještě k tomu jako opilec na drogách. Jejich skladatel Sergio Pizzorno (to méno mě nikdy nepřestane bavit) se stylizuje do filmové postavy jež hrál Al Pacino (výpadek jména). Oni jsou vlastně celý filmový. Jejich klipy jsou jako malé filmy a považuju je za nejlepší co jsem kdy viděla (společně s Depeche Mode). Jsou zábavné výtvarné a hlavně s nápadem. Nevím kde na to berou berou peníze. Kolik asi muselo stát natočení Empire. Vždyť by z toho mohl být super historický film.
Nedávno vydali čtvrté album název je tak složitý, že se ho ani nepokoušim napsat. Možná jste už zaznamenali první singl Fire, ale na světě je už i třetí.

Kasabian nosí název po ženě jménem Linda Kasabian, která byla členkou tzv. Manson Family, tedy skupiny kolem legendárního vraha Charlese Mansona. Linda je známá jako řidička Mansonova klanu. Sice přímo nevraždila, nicméně v případech dvou nejznámějších vražd čekala na pachatele v automobilu jako řidič. Název kapely Kasabian vybral její zakladatel a kytarista Chris Karloff. Četl článek o Charlesi Mansonovi a slovo Kasabian mu připadalo jako velmi příhodné pro pojmenování kapely. "Prostě jsem si myslel, že to slovo je děsně cool," řekl a další asociace odmítá.

Dávám tu na ukázku již zmiňovaný klip k Empire, který je asi jejich neznámější:
Takhle vypadali dřív:
Tohle je má fotka z Londýna z Notting Hillu. Vysela tam reklama na jejich nové album.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Verdy Verdy | Web | 29. července 2009 v 17:20 | Reagovat

zajímavej názor na kapelu  :-) .. u nás by taky mohli občas takhle vyvěsit plakáty na nějakou desku kapely  8-) ..nespřátelíme blogy?.. mě se na tom tvym líbí  :-D

2 tory burch outlet tory burch outlet | E-mail | Web | 4. května 2012 v 7:54 | Reagovat

Learn to stand for what you believe in no matter what people say. You live not to please everyone.

3 louis vuitton handbags louis vuitton handbags | E-mail | Web | 27. července 2012 v 11:06 | Reagovat

This Prada handbag serves as a good example of all its merits. The appeal of Prada collection is taken as "anti-status" or "reverse snobbery." They are not just any sack to put your things into, but louis vuitton handbags are portable, personal work of art.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama