Kings of Leon

20. května 2009 v 17:35 |  KINGS OF LEON

Můj nový objev. Začalo to tím, že mi táta přivezl z Londýna hudební časopis Q a na obálce byli Kings of Leon, protože jejich album bylo vybráno jako nejlepší deska roku 2008. V tu dobu jsem je ještě neznala. Pak se koukám na MTV2 a tam je hrajou (myslím, že to bylo Sex On Fire), tak jsem si je poslechla, abych také posoudila jestli si to ocenění zaslouží. Moc mě to nezaujalo. Později jsem od nich slyšela ještě pár starších písniček a začlo se mi to líbit. Hrajou něco mezi rock&rollem, alternativním rockem a country. Ale je to hudba v pravém slova smyslu, na nic si nehraje, nesnaží se o nic nového, má švih a šťávu. Kings of Leon nechtějí vytvářet žádné hluboké umění , jen chtějí lidi bavit a jde jim to výborně. Je to taková reakce na některé dnešní podivné ukňourané kapely snažící se prosadit tím, že vymýšlí stále něco nového, až se jejich výtvory stále více vzdalují slovu hudba.
Kings of Leon pochází z USA. Kapelu tvoří tři bratři a jeden jejich bratranec, všichni mají přijímení Followill. V dětství strávili mnoho času cestováním po americkém jihu s jejich otcem, cestujícím kazetelem a matkou, která je učila když nebyli ve škole. Je to trochu zvláštní kapela, skoro na každém klipu vypadají úplně jinak (zpěvák mi připomíná elfa) a jejich písně jsou někdy hodně krátké. Mají také krásně graficky zvládnuté obaly svých desek.

Ze všech cédéček, které K.O.L. vydali bych doporučila písně jako: King of the Rodeo, Four Kicks, Molly's Chamber, Slow night So Long, Taper Jean Girl, On Call, California Waiting, Crawl, Sex On Fire, Use Somebody, Wasted Time a určitě Charmer (nelekejte se, na ten křik si zvyknete). Poslední deska Only By The Night mi přijde už moc popová, ale není špatná.Video - Four Kicks:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verdy Verdy | Web | 29. července 2009 v 17:23 | Reagovat

mě se začli líbit od singlu use somebody.. sex on fire je úžasná a pak taky closer  :-)

2 zbrblinka zbrblinka | 7. února 2010 v 14:26 | Reagovat

souhlasim .. closer je nejvííc! :-)

3 Alyx Alyx | Web | 7. února 2010 v 15:45 | Reagovat

[2]: Jakej closer?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama