Květen 2009

Paolo Nutini - Candy

27. května 2009 v 12:09 PAOLO NUTINI
Ano, je to tak. Paolo Nutini bude vydávat svou druhou desku. Někteří říkají: "No, to si teda dal na čas". Omyl. Nové cd vychází po třech letech, což je naprosto standartní doba. Naopak si ještě docela pospíšil, když si uvědomím, že na novou řadovou desku Jamiroquai čekám už 4 roky.
Paolo Nutini, celým jménem Paolo Giovanni Nutini, u nás není skoro vůbec známý. Já jsem ho náhodou objevila na dovolené na Krétě , kde jeho klip Last Request dávali v televizi. Narodil se ve Skotsku, jeho matka je Skotka a otec má italské předky. Jeho styl je něco na pomezí popu, indie a coutry. Na to , že mu je teprve 22 let má opravdu zajímavý hlas, takový lehce přiopilý. Písně jsou zábavné, chytlavé, ale i teskné a pomalé. První album These Streets vřele doporučuji. Výborné na letní cestu k moři. Taky se koukněte na nějaké jeho videoklipy , které jsou moc dobře udělané. (Např : Last Reguest, Rewind, New Shoes..)
Nové album dostalo název Sunny Side Up a už obal napovídá, že bude více do country. Vyjde 1. června, ale první singl už je na světě. Jmenuje se Candy a tady vám ho dávám na ukázku.

(Koukněte se také na Making of a zjistíte jak je Paolo zábavný chlapík…. flip-flop)


Paolo také píše na Myspace, ať propagujeme jeho nové album a všude po internetu dáváme tento panýlek s videi. No tak se přidávám k jeho "streeteamu" a dávám to sem:


Pošlete odkaz na můj blog! ;-)

25. května 2009 v 12:54 RŮZNÉ

LÍBÍ SE VÁM MŮJ BLOG, TAK NA NĚJ NĚKOMU POŠLETE ODKAZ:
http://jamzone.blog.cz/

Díky moc.

Depeche Mode – Sounds Of The Universe: Recenze

20. května 2009 v 19:44 DEPECHE MODE
Ani nevíte, jak jsem se na to těšila. Povydání Wrong, jsem věděla že tohle nemůže být špatné album a tak jsem si v den vydání šla koupit do Bontonlandu. Hned, jak jsem vstoupila, vybafl na mě celý panel plný nových cédé Depeche Mode, které okukovalo plno lidí, prodavači měli depešácká trička…. prostě ráj. Přemýšlela jsem o koupi Deluxe Boxu, ale nakonec jsem vzala CD + DVD , kde je ještě krátký film se záběry z nahrávání a rozhovory se členy kapely (s českými titulkami). Dále je tu ještě celé album v prostorovém zvuku, remixy a klip Wrong.
Samozřejmě dokonalá grafika bookletu s fotografiemi od Antona Corbijna
Rozhodně to není album, které se vám bude líbit na první poslech. Musíte tomu dát čas. Depešáci se vrátili ke své hudbě z 80. let. Je zde plno podivnýcgh "zvuků z vesmíru". Martin si s těmi nakoupenými věcičkami z Ebay opravdu vyhrál. Většinu skladeb složil on, ale jsou tu i tři od Davida Gahana, který se ve skládání zase zlepšil. Jeho skladby jsou rockovější a moje nejoblíběnější .
Jinak celé album funguje jako celek, takže je dobré ho poslouchat popořadě a celé.
Je výborné jen se možná rychle oposlouchá. Dávám 5 *****.


IN CHAINS *****
Asi se vám na první poslech zas tak líbit nebude, ale podruhé zjistíte, jak je to dokonalá píseň.
Tajuplný elektronický začátek, osvěžující krátky kytarový rif, který stojí přesně před hranící kdy už by rušil, chytlavý zpěv, úžasný refrén. Co víc říct 5 hvězdiček stoprocentně. Super že tuto píseň zařadili do playlistu koncertů, ale škoda že z ní není singl.

HOLE TO FEED *****
Gahanova písnička (je to poznat)-
ihned se vám zalíbí, výborný zvláštní zvuk v pozadí, rockovější styl. Bude to třetí singl. No když bych měla na singl vybrat nějakou Gahanovu píseň , byla by to Come Back. Ale tahle je taky dobrá.

WRONG *****
Jak řekl Gahan, není to písnička ale útok slov. Už jsem to zhodnotila v minulém článku. No comment. Jedna z nejlepších písniček, co jsem kdy slyšela. Velmi silná, výborné video a ukazuje, jak se Depešáci zase posunuli dál.

FRAGILE TENSION ***
Od téhle písně následuje blok dalších sice hezkých songů, ale žádný není nějak vyjímečný.
Dobrý Gahanův zpěv.

LITTLE SOUL ***
Výborná kytara na konci. Krásně se doplňujě Gahnův hlubkoý hlas s Martinovým vysokým.

IN SYMPATHY ***
Nejvíc depešácká, připomíná mi Precious nebo Enjoy the Silence. Zase krásný konec.

PEACE ****
Tak tohle je po wrong další singl. No měla bych jiné favority, ale Peace bude asi prostě komerčně úspěšný. Dokonalý Davidův gradující zpěv před refrénem. Ale tím zdlouhavým …peace will come to me…. si nejsem jistá. Možná je to až moc rozvleklé.

COME BACK *****
Píseň, která se mi jako jedna z mála ještě neoposlouchala. Složil ji Dave Gahan a je naprosto výborná. To by měl být další singl! Chvílema mi připomíná Pink Floyd. Doporučuju si také poslechnout její nahrávání ve studiu na depechemode.com.

SPACEWALKER ***
Jediná instrumentálka na albu. Odlišná a docela zajímavá. Připomíná mi staré cirkusy nebo kabarety.

PERFECT ***
Almost perfect určitě ne, ale dobrá.

MILES AWAY/ THE TRUTH IS *****
Další píseň jež se i ještě neoposlouchala a zase je od Gahana. Výborný refrén i zvuky kolem

JEZEBEL ****
Píseň která trochu narušuje jednotvárnost alba. Jediná zpívaná jen Martinem, ale to vůbec nevadí, protože on umí zpívat a má úžasný hlas. Těším se na její živou verzi na koncertě.
Krásná pomalá balada.

CORRUPT ****
Chytlavé, ale nejlepší jsou ty 3 a půl minuty ticha a pak začne kousek předělaného wrong. Ano, správně, je to skrytá píseň.


Wrong už jistě všichni znáte, tak tady je Peace ze studia:


Kings of Leon

20. května 2009 v 17:35 KINGS OF LEON

Můj nový objev. Začalo to tím, že mi táta přivezl z Londýna hudební časopis Q a na obálce byli Kings of Leon, protože jejich album bylo vybráno jako nejlepší deska roku 2008. V tu dobu jsem je ještě neznala. Pak se koukám na MTV2 a tam je hrajou (myslím, že to bylo Sex On Fire), tak jsem si je poslechla, abych také posoudila jestli si to ocenění zaslouží. Moc mě to nezaujalo. Později jsem od nich slyšela ještě pár starších písniček a začlo se mi to líbit. Hrajou něco mezi rock&rollem, alternativním rockem a country. Ale je to hudba v pravém slova smyslu, na nic si nehraje, nesnaží se o nic nového, má švih a šťávu. Kings of Leon nechtějí vytvářet žádné hluboké umění , jen chtějí lidi bavit a jde jim to výborně. Je to taková reakce na některé dnešní podivné ukňourané kapely snažící se prosadit tím, že vymýšlí stále něco nového, až se jejich výtvory stále více vzdalují slovu hudba.
Kings of Leon pochází z USA. Kapelu tvoří tři bratři a jeden jejich bratranec, všichni mají přijímení Followill. V dětství strávili mnoho času cestováním po americkém jihu s jejich otcem, cestujícím kazetelem a matkou, která je učila když nebyli ve škole. Je to trochu zvláštní kapela, skoro na každém klipu vypadají úplně jinak (zpěvák mi připomíná elfa) a jejich písně jsou někdy hodně krátké. Mají také krásně graficky zvládnuté obaly svých desek.

Ze všech cédéček, které K.O.L. vydali bych doporučila písně jako: King of the Rodeo, Four Kicks, Molly's Chamber, Slow night So Long, Taper Jean Girl, On Call, California Waiting, Crawl, Sex On Fire, Use Somebody, Wasted Time a určitě Charmer (nelekejte se, na ten křik si zvyknete). Poslední deska Only By The Night mi přijde už moc popová, ale není špatná.Video - Four Kicks:


Přání Davidu Gahanovi

17. května 2009 v 18:31 DEPECHE MODE
PŘEJU DAVEOVI GAHANOVI BRZKÉ UZDRAVENÍ A DODATEČNĚ VŠE NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM :-)