Prosinec 2008

Jak zkracovat hudbu

25. prosince 2008 v 18:15 TIPY A TRIKY
Tohle se hodí právě pro to, když písnička, kterou chcete mít, není samotná, ale je součástí nějakého pořadu nebo celého koncertu a vy z toho chcete jen ten jeden song.1. Za prvé si stáhněte nějaký řezač (cutter) písniček. Mě se osvědčil například tenhle: http://www.slunecnice.cz/sw/mp3-cutter-aiv/stahnout/. Ořezává jen Mp3, ale jistě najdete i cutter na jiné formáty.

2. Po nainstalování v programu otevřete písničku (open), ona automaticky začne hrát, zmáčknete, kde chcete start.( Ještě můžete někde udělat pauzu, jestli chcete. )Pak zvolíte, kde chcete konec, uložíte selekci a je to. Jsou z vás hotový střihači.

Jak získat z videa jen hudbu

23. prosince 2008 v 16:24 TIPY A TRIKY
Tohle se vám může sakramentsky hodit. I ze stažených videí z YouTube můžete vyextrahovat hudbu a pak si jí dát třeba do empétrojky a libovolně si jí přehrávat. Můžete tak zadarmo získat písničky nebo hudbu, která se nikde nedá získat. Mnohé kapely tohle asi předpokládají, a tak třeba nenajdete na YouTube novejší videoklipy Depeche Mode nebo Prince, protože si to nepřejí. Ale asi je to, tak dobře.

1. stáhněte si nějaký audio extractor, já doporučuju AoA Audio Extractor. (Vyzkoušela jsem jich dost, ale jen tenhle splnil účel.) Můžete si ho stáhnou třeba zde: http://www.slunecnice.cz/sw/aoa-audio-extractor/ . Pomocí něj lze extrahovat hudbu z videí ve formátech AVI, MPEG, MPG, FLV, DAT, WMV, MOV, MP4 a 3GP do hudebních formátů MP3, WAV nebo AC3.
Pokud byste potřebovali ještě jiné formáty, tak zkuste jiný extractor. Můžete hledat například tady http://www.slunecnice.cz/audio-mp3/konvertory-zvukovych-formatu/

2. Když máte program nainstalovaný, hodíte do něj video co chcete spracovat, nastavíte do jakého formátu a kam se má potom uložit, zmáčknete START a je to!

Přeju příjemný poslech.

Jak stahovat videa z YouTube

22. prosince 2008 v 18:55 TIPY A TRIKY
Je to naprosto jednuché, asi to většina z vás už zná, ale stejně to chci napsat, protože pak na to budu navazovat články Jak dostat z videa hudbu a Jak zkrátit hudbu.

1. Takže za prvé si musíte stáhnout Real Player do, kterého se vám budou videa stahovat. Můžete si ho stáhnout zde: http://www.real.com/

2. No apak už jen spustit Interenet Explorer nebo jiný internetový prohlížeč kromě Mozzily Firefox
- na tom to nejde. Najdete si požadované video, spustíte a když najedete myší do horního pravého rohu videa - automaticky tam vyskočí logo Real Playeru, kliknete na to a už stahujete.

3. Video se vám uloží do library Real Playeru, kde se na něj také můžete kouknout a je tu už na pořád i když z You Tube zmizí a jeho sledování není závislé na tom, jestli jste připojeni k internetu. Soubor videa se vám uloží do Dokumenty/Filmy/RealPlayer Downloads. (Ještě jsem to nezkoušela, ale pravděpodobně ho můžete přenášet i vypalovat.)

A většinou můžete také stahovat i z jiných serverů než je YouTube!

Pokus k docílení vyšší návštěvnosti

22. prosince 2008 v 18:51 RŮZNÉ
Rozhodla jsem se psát teď, když mám volno, každý den jeden článek a pozorovat, jestli se tím zvýší návštěvnost mého blogu. Obvykle stíhám pouze jeden článek za týden. Tak uvidíme, co to udělá. ;-)

Daniel Craig v reklamě na Sony (+ anketa!)

20. prosince 2008 v 11:20 RŮZNÉ
Náhodou jsem na tohle video narazila na stránkách Sony a opravdu mě to zaujalo, ale možná jen proto, že mám D. Craiga ráda a myslím, že je to nejlepší Bond v historii celé téhle série. Pierce Brosnan je taky moc dobrý, ale na Craiga nemá. Jak by řekla má sestra…. je to děda. Setkávám se s tím, že chlapi v této roli nevidí Craiga moc rádi a ženy zase ano. Můžete o tom hlasovat v anketě, která je ukrytá v komentářích. (Budu za to ráda.)
Jinak billboardy z tohodle spotu můžete vidět v Praze na Harfě připevněné na domech.

Na video se můžete podívat zde:


......chudák Craig. Zajímalo by mě, jestli to tam opravdu vybuchuje, nebo je to udělaný počítačem.

V KOMENTÁŘÍCH HLASUJTE V ANKETĚ O TOM, JAK SE VÁM LÍBÍ CRAIG JAKO BOND.

HLASUJTE PRO TO, ABY K NÁM PŘIJELI JAMIROQUAI!

5. prosince 2008 v 19:11 JAMIROQUAI
Na stránkách www.eventful.com se můžete dozvědět o právě probíhajících turné, koncertech, festivalech a jiných akcí, ale hlavně můžete něco udělat pro to, aby se vaše vysněná kapela zastavila i u nás. Musíte se jen zaregistrovat, ale to je za pár vteřin.
Tak neváhejte a hlasujte! (a pro Prahu!)